II liga piłkarska. Wigry - Pogoń Siedlce 3:2. Podium w zasięgu ręki suwalczan

Po emocjonującym meczu suwalczanie pokonali 3:2 Pogoń Siedlce
Po emocjonującym meczu suwalczanie pokonali 3:2 Pogoń Siedlce facebook/SKSWigrySuwalki
Po emocjonującym meczu Wigry Suwałki pokonały 3:2 Pogoń Siedlce w 36. kolejce II ligi. Ciekawostką jest to, że goście strzelili aż cztery z pięciu goli, ale dwa były trafieniami samobójczymi. Dzięki wygranej suwalczanie zachowali szansę na zajęcie trzeciego miejsca po sezonie zasadniczym i uprzywilejowaną pozycję przed barażami.

Trener Biało-Niebieskich Dawid Szulczek zdawał sobie sprawę z faktu, że po wygranej 3:0 Katowic w Chojnicach szans na bezpośredni awans do I ligi praktycznie nie ma. Stąd sporo zmian w składzie Wigier i występ w starciu z Pogonią juniorów - Christiana Suskiego, Jakuba Kunickiego, czy Filipa Kozłowskiego oraz zawodników powracających po kontuzjach - Łukasza Bogusławskiego oraz Roberta Bartczaka.

Mimo dużych roszad gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i już w 4. minucie prowadzili. Rajd Cezarego Sauczka kończył strzałem Michał Żebrakowski, ale trafił w słupek. Na szczęście piłka odbiła się od próbującego interweniować Ivana Ocenasa z Pogoni i wpadła do siatki.

W 37. minucie przyjezdni mieli już na koncie dwa trafienia samobójcze. Nastawione na szybkie wypady Wigry przeprowadziły kolejną groźną akcję, a podanie do Kamila Adamka tak niefortunnie przecinał Julien Tadrowski, że zaskoczył własnego bramkarza. Siedlecki zespół nie załamał się takim obrotem sprawy i szybko postarał się o trafienie kontaktowe. Było ono dziełem znanego z występów m. in. w Jagiellonii Białystok Macieja Górskiego, który pokonał Hieronima Zocha.

W drugiej połowie Pogoń dążyła do wyrównania, ale suwalczanie mieli zupełnie inne plany i w 67. minucie podwyższyli prowadzenie. Tym razem obyło się bez pomocy rywali, a futbolówkę głową w siatce umieścił Adamek, dla którego była to już 12. bramka w sezonie.

Emocje się jednak nie skończyły, bo ekipie trenera Szulczka znów we znaki dał się Górski. Tym razem jego strzał obronił co prawda Zoch, ale był bezradny przy dobitce Miłosza Przybeckiego. Na szczęście to było wszystko, co zdołała w Suwałkach zrobić drużyna z Siedlec i gospodarze dopisali sobie po raz 18. w tej kampanii komplet punktów.

Wigry mają tylko oczko straty do Chojniczanki, w której po klęsce z Katowicami zrobiło się nerwowo. Zarząd klubu zwolnił trenera Adama Noconia i zatrudnił Tomasza Kafarskiego. Podczas najbliższego weekendu walczące o najniższy stopień podium ekipy zmierzą się na wyjazdach z rywalami broniącymi się przed degradacją. Suwalczanie zagrają z Olimpią Grudziądz, a zespół z Chojnic - z rezerwami Lecha Poznań.

WYNIKI 36. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 3:2 (2:1).
Bramki: 1:0 - Ocenas (4-samobójcza), 2:0 - Tadrowski (37-samobójcza), 2:1 - Górski (39), 3:1 - Adamek (67), 3:2 - Przybecki (79).

Wigry: Zoch - Gierach, Piekarski, Dobrotka, Liszka, Suski (46. Orzechowski), Aftyka (86. Bartczak), 94. Czułowski (80. Bogusławski), Adamek, Sauczek (86. Kozłowski), Żebrakowski (70. Kunicki).

Stal Rzeszów - Hutnik Kraków 2:3, Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 0:3, Bytovia Bytów - Lech II Poznań 1:2, Motor Lublin - Górnik Polkowice 0:0, KKS 1925 Kalisz - Olimpia Grudziądz 2:1, Śląsk II Wrocław - Znicz Pruszków 0:1, Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 2:3, Skra Częstochowa - Błękitni Stargard 1:1.
Pauzował: Sokół Ostróda.

1. Górnik Polkowice 34 72 64-28
2. GKS Katowice 34 67 61-37
3. Chojniczanka Chojnice 34 63 60-32
4. WIGRY SUWAŁKI 34 62 49-33
5. KKS 1925 Kalisz 34 53 48-39
6. Skra Częstochowa 35 51 47-38
7. Garbarnia Kraków 34 50 45-46