II liga piłkarska. Wigry - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0. W nagrodę do Suwałk przyjedzie Motor

Wigry efektownie rozprawiły się z Pogonią
Wigry efektownie rozprawiły się z Pogonią facebook.com/SKSWigrySuwalki
W ostatnim meczu fazy zasadniczej II ligi Wigry Suwałki wygrały u siebie 4:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Ten triumf ma bardzo duże znaczenie.

Biało-Niebiescy rzutem na taśmę wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając Motor Lublin. Oznacza to, że półfinałowy mecz barażowy pomiędzy obiema ekipami odbędzie się w Suwałkach, a nie w Lublinie.

By uniknąć wyprawy na stadion Motoru, suwalczanie musieli ograć zdegradowaną już do III ligi Pogoń i liczyć na wpadkę lublinian w Puławach.

Swoją część planu nasz zespół wykonał śpiewająco. Rozbijanie gości w 26. minucie rozpoczął niezwykle skuteczny wiosną Mateusz Lewandowski, zdobywając po przyjściu do Wigier już dziewiątą bramkę. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzy podwyższył Kacper Michalski a w końcówce rywali dobił dwoma golami Kosei Iwao. A że równolegle Wisła pokonała w Puławach Motor 3:0, to w drogę muszą szykować się lublinianie.

Mecz Wigry - Motor zostanie rozegrany w najbliższą środę (25 maja) o godz. 20.30. W drugiej parze barażowej Ruch Chorzów podejmie Radunię Stężyca. Finał w niedzielę - 29 maja.

WYNIKI 34. KOLEJKI
Wigry Suwałki - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:0 (2:0).
Bramki: 1:0 - M. Lewandowski (25), 2:0 - Michalski (37), 3:0 - Iwao (90-karny), 4:0 - Iwao (90).
Wigry: Zoch - Michalski, T. Lewandowski, Ozga, Rudinilson, Prętnik (59. Krzyżański), Rybicki (76. Gojko), Babiarz (59. Bogusławski), Łabojko (46. Sowiński), Iwao, M. Lewandowski (46. Caetano).

Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław 0:1, Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:0, Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 0:1, Wisła Puławy - Motor Lublin 3:0, Stal Rzeszów - Lech II Poznań 2:2, Sokół Ostróda - Garbarnia Kraków 4:7, KKS 1925 Kalisz - Chojniczanka Chojnice 2:3, Radunia Stężyca - GKS Bełchatów 3:0 (walkower).

1. Stal Rzeszów 34 77 75-35
2. Chojniczanka Chojnice 34 73 72-31
3. Ruch Chorzów 34 63 48-27
4. WIGRY SUWAŁKI 34 60 58-38
5. Motor Lublin 34 59 54-31
6. Radunia Stężyca 34 53 60-51
7. Lech II Poznań 34 52 41-45
8. Garbarnia Kraków 34 48 51-43