II liga piłkarska: Wigry - GKS Bełchatów 2:1. Zmiennik dał suwalczanom zwycięstwo

Wigry Suwałki zdobyły z Bełchatowem komplet punktów
Wigry Suwałki zdobyły z Bełchatowem komplet punktów Miłosz Kozakiewicz/facebook/com/SKSWigrySuwalki
W II lidze można mówić o powstaniu twierdzy Suwałki. Wigry pokonały 2:1 GKS Bełchatów i w siedmiu ostatnich meczach przed własną publicznością sześć razy wygrały i raz zremisowały. Nic dziwnego, że czołówka tabeli jest coraz bliżej.

Takiego zespołu, jaki zaprezentował się w pierwszej połowie starcia z Bełchatowem, suwalscy kibice życzyliby sobie jak najczęściej. Biało-Niebiescy atakowali z pasją, grali szybko, pomysłowo i stworzyli sobie wiele sytuacji podbramkowych. Jedyną rysą na tym obrazie była skuteczność, bo zamiast zamknąć spotkanie, gospodarze prowadzili tylko 1:0.

Bramka padła w 20. minucie i po części była efektem prezentu bełchatowian, którzy stracili piłkę przed własnym polem karnym. Przejął ją Mikołaj Łabojko i podał do Mariusza Rybickiego, który uderzył bez zastanowienia. Futbolówka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki.

Po zmianie stron nie było już tak dobrze i więcej do powiedzenia mieli goście z Bełchatowa.

- Powiedzieliśmy sobie parę ostrzejszych słów, ale też i zawodnicy wzięli się za siebie i podeszliśmy wyżej. Graliśmy agresywniej w odbiorze i z tego mieliśmy sytuacje - ocenił szkoleniowiec przyjezdnych Patryk Rachwał.

Wyrównanie nie było jednak wynikiem finezyjnej akcji jego drużyny, tylko błędu suwalczan. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego stoper Tomasz Lewandowski interweniował tak nieszczęśliwie, że strzałem głową zaskoczył Hieronima Zocha.

Na szczęście niefortunna sytuacja nie załamała piłkarzy Wigier, a o wygranej przesądził Robert Bartczak. Kilka minut po pojawieniu się na boisku rezerwowy gospodarzy doszedł do precyzyjnego dośrodkowania Elso Brito i uderzeniem głową dał Biało-Niebieskim komplet punktów.

- Liczę na to, że w końcu wygramy na wyjeździe i podsumujemy ten nasz dobry okres. Ostatnio gramy naprawdę dobre mecze. I na Motorze mogło się to podobać, i z Pogonią Siedlce, i teraz z Bełchatowem - podsumował trener Wigier Dawid Szulczek.

A o pierwsze w sezonie zwycięstwo w delegacji suwalczanie powalczą w następnej kolejce we Wronkach, gdzie zmierzą się z rezerwami Lecha Poznań.

WYNIK
Wigry Suwałki - GKS Bełchatów 2:1 (1:0).
Bramki: 1:0 - Rybicki (20), 1:1 - Lewandowski (66-samobójcza) 2:1 - Bartczak (87).
Wigry: Zoch - Michalski, Lewandowski, Ozga, Brito, Mularczyk (71. Adamek), Łabojko, Babiarz (90. Pierzchała), Sowiński (81. Randak), Gojko (82. Iwao), Rybicki (82. Bartczak).

Olimpia Elbląg - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0, Chojniczanka Chojnice - Garbarnia Kraków 1:3, KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2:2, Sokół Ostróda - Motor Lublin 1:1, Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce 3:0, Wisła Puławy - Śląsk II Wrocław 0:1, Znicz Pruszków - Ruch Chorzów 2:0, Radunia Stężyca - Hutnik Kraków 5:2.

1. Stal Rzeszów 14 35 31-11
2. Ruch Chorzów 14 28 21-13
3. Olimpia Elbląg 14 25 15-13
4. Radunia Stężyca 14 23 27-21
5. Chojniczanka Chojnice 14 22 30-16
6. Motor Lublin 14 22 25-12
7. WIGRY SUWAŁKI 14 21 17-15
8. Lech II Poznań 14 21 16-16