II liga piłkarska. Wigry dowożą prezenty

(kw)
Paulius Grybauskas nie należy do najmocniejszych ogniw Wigier
Paulius Grybauskas nie należy do najmocniejszych ogniw Wigier Wojciech Oksztol
Mieliśmy rywala na kolanach, a pozwoliliśmy mu nie tylko się podnieść, ale i wygrać - mówi po porażce 1:2 z Jeziorakiem Iława drugi trener Wigier Suwałki Dariusz Czykier.

Trudno odmówić byłemu piłkarzowi i trenerowi Jagiellonii Białystok racji, bo suwalczanie nie po raz pierwszy w tym sezonie II ligi dowieźli rywalom serię prezentów.

Goście rozpoczęli w Iławie dobrze i do przerwy prowadzili 1:0. Rzut karny, podyktowany za rękę jednego z obrońców Jezioraka, wykorzystał Brazylijczyk Willer.

- W drugiej połowie mieliśmy kilka wybornych okazji do podwyższenia prowadzenia - opowiada trener Wigier Donatas Vencevicius. - Niestety, Audrius Brokas, Krystian Słowicki i Grażvydas Mikulenas znów razili nieskutecznością - dodaje.

To się zemściło. Wyrównał 12 minut przed końcem były gracz Jagi Remigiusz Sobociński, którego nikt nie upilował przy rzucie rożnym. W doliczonym czasie gry prezent rywalom sprawił Paulius Grybauskas. Atakowany przez przeciwnika litewski bramkarz wypuścił piłkę, a do siatki posłał ją Wojciech Figurski.

Vencevicius uważa co prawda, że jego podopieczny był faulowany, ale nie zmienia to faktu, że suwalczanie wrócili z Iławy na tarczy.