II liga piłkarska: Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 0:2. Zmiany im nie zaszkodziły

Suwalczanie mogą fetować kolejne zwycięstwo
Suwalczanie mogą fetować kolejne zwycięstwo Miłosz Kozakiewicz/facebook.com/SKSWigrySuwalki
W ostatnim meczu wyjazdowym sezonu zasadniczego II ligi piłkarskiej Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:0.

Suwalczanie mają już zapewnione miejsce w barażach o awans do I ligi i trener Grzegorz Mokry potraktował spotkanie z Garbarnią jako przegląd wojsk. W porównaniu do poprzedniego meczu z rezerwami Lecha Poznań (2:0) doszło aż do siedmiu zmian w podstawowym składzie. Jak się okazało, nie obniżyło to poziomu gry Biało-Niebieskich.

I właśnie jeden ze zmienników - Mariusz Rybicki błysnął w końcówce pierwszej połowy. Zawodnik gości dostał przed polem karnym podanie od Japończyka Kosei Ivao i nie namyślając się długo uderzył nie do obrony. Piękne trafienie.

Wcześniej niewiele wskazywało, by mogła paść bramka, gdyż gra toczyła się głównie w środku boiska, a w polach karnych obu zespołów rzadko dochodziło do spięć.

Po zmianie stron suwalczanie grali bardzo mądrze, trzymali rywali z dala od własnej bramki, a sami szukali szans na podwyższenie prowadzenia. Udało się to w 82. minucie, kiedy skutecznym lobem popisał się Kacper Michalski, ustalając wynik spotkania. ą

WYNIKI 33. KOLEJKI
Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 - Rybicki (45), 0:2 - Michalski (82).
Wigry: Korziewicz - Gvozdenović, T. Lewandowski, Ozga, Prętnik (86. Matus), Rybicki (72. Gojko), Babiarz (62. Łabojko), Caetano, Sowiński (62. Mularczyk), Iwao, M. Lewandowski (62. Michalski).

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 3:3, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - KKS 1925 Kalisz 0:2, Hutnik Kraków - Znicz Pruszków 1:0, Śląsk II Wrocław - Ruch Chorzów 1:1, Motor Lublin - Radunia Stężyca 2:2, GKS Bełchatów - Stal Rzeszów 0:3 (walkower). Lech II Poznań - Sokół Ostróda 6:4, Chojniczanka Chojnice - Olimpia Elbląg 4:1.

1. Stal Rzeszów 33 76 73-33
2. Chojniczanka Chojnice 33 70 69-29
3. Ruch Chorzów 33 60 47-27
4. Motor Lublin 33 59 54-28
5. WIGRY SUWAŁKI 33 57 54-38
6. Lech II Poznań 33 51 39-43
7. Radunia Stężyca 33 50 57-51
8. Olimpia Elbląg 33 46 33-31