II liga piłkarska: Freskovita zremisowała z Concordią Piotrków Trybunalski, a Wigry Suwałki przegrały 0:1 w Elblągu z miejscową Olimpią

Niewiele brakowało, by w Wysokiem Mazowieckiem doszło do sporej niespodzianki. Faworyzowani gospodarze (białe stroje) uratowali remis kilka minut przed końcem, ale kibice Freskovity i tak byli srodze zawiedzeni, gdyż oczekiwali pewnego zwycięstwa swoich ulubieńców na inaugurację II ligi. Fot. Andrzej Zgiet
Nie takich wyników oczekiwali podlascy kibice na inaugurację rozgrywek. Freskovita Wysokie Mazowieckie szczęśliwie uratowała remis 1:1 z Concordią Piotrków Trybunalski, a Wigry Suwałki przegrały 0:1 w Elblągu z miejscową Olimpią.

Mimo minimalnej porażki szkoleniowiec suwalczan był jednak zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

- Tylko wynik mnie nie satysfakcjonuje, gdyż nasza gra wyglądała całkiem przyzwoicie. Zabrakło nam szczęścia, które było po stronie rywali - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Wigier.

Zaczęli grać po przerwie

Beniaminek II ligi objął prowadzenie już w 16. minucie po ładnym strzale Łukasza Pietronia. Gospodarze w pełni zasłużyli na tego gola, bo w pierwszej połowie byli stroną przeważającą.

- Powinniśmy jeszcze przed przerwą zdobyć kolejne bramki i byłoby spokojniej - tłumaczy Tomasz Arteniuk, trener Olimpii.

W drugiej połowie suwalczanie wzięli się do roboty, ale nie potrafili wypracować klarownej sytuacji strzeleckiej. W końcówce dominacja gości była jeszcze większa, gdyż po zobaczeniu czerwonej kartki boisko musiał opuścić czołowy gracz gości Anton Kołosov. Mimo tego nie udało się doprowadzić do remisu.

Rezerwowi w roli głównej

Więcej szczęścia miała druga podlaska ekipa, Freskovita, która wyrównała sześć minut przed końcem gry.

- Liczyliśmy na zwycięstwo, ale trzeba się cieszyć, że nie przegraliśmy - przyznaje Seweryn Sapiński, prezes klubu z Wysokiego Mazowieckiego.

Decydującą akcję przeprowadziło dwóch rezerwowych zawodników. Do precyzyjnie dośrodkowanej przez Eugeniusza Kołodziejczyka piłki najwyżej wyskoczył 18-letni Bartosz Ksepka i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi Concordii.

- Trochę więcej spodziewaliśmy się po nowych graczach, ale mam nadzieję, że w kolejnych meczach pokażą swoją wartość - podsumowuje Sapiński.

Wyniki 1. kolejki
Freskovita Wysokie Mazowieckie - Concordia Piotrków Trybunalski 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 - Wolan (48), 1:1 - Ksepka (84).

Freskovita: Holewiński - Galiński, Bartkiewicz, Kołłątaj, Czarnecki, Trzaskalski (60. Kołodziejczyk), Żaglewski, Grzybowski (66. Ambrożewicz), Jegliński, Oświęcimka (75. Ksepka), Bzdęga (60. Kobeszko).

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 1:0 (1:0). Bramka: 1:0 - Pietroń (16).

Wigry: Żutautas - Drągowski, Sadowski (77. Pomian), Makarewicz, Bajko, Lauryn, Chudziński (67. Świerzbiński), Ołowniuk, Kowalski, Radzio, Rogoziński.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Hetman Zamość 2:0, Resovia Rzeszów - OKS 1945 Olsztyn 0:0, Jeziorak Iława - Start Otwock 0:1, Pelikan Łowicz - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0, Kolejarz Stróże - Stal Rzeszów 2:0, LKS Nieciecza - Okocimski Brzesko 3:0.

Mecz: Przebój Wolbrom - Motor Lublin, został odwołany.

Program 2. kolejki
1-2 sierpnia: Hetman - Start, Stal - Jeziorak, Sokół - Przebój, Concordia - Pelikan, Okocimski - Freskovita, Wigry - Nieciecza, OKS Olsztyn - Olimpia, Świt - Resovia, Motor - Kolejarz.