Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 5:1
Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 5:1 Miłosz Kozakiewicz
Mateusz Lewandowski popisał się hat-trickiem. Gola dorzucił też Tomasz Lewandowski. Zwycięstwo przypieczętował Michał Żebrowski. Jednak do przerwy to Hutnik Kraków prowadził 1:0. Po przerwie przeszedł istny huragan i Wigry Suwałki strzeliły pięć goli, których strzelcami byli wymienieni wcześniej piłkarze.

Faworytem spotkania byli piłkarze suwalskich Wigier i to oni od pierwszych minut meczu dyktowali warunki gry. Niestety, w pierwszej połowie piłka nie chciała trafić do bramki gości mimo kilku dobrych ku temu sytuacji. Futbolówka zatrzepotała natomiast w bramce gospodarzy. W 30 minucie Bojan Gvozdenović tak niefortunnie odegrał piłkę do Hieronima Zocha, że ta wpadła do siatki gospodarzy.

Po przerwie do gry wszedł na środek obrony Łukasz Bogusławski, który zastąpił Chorwata. Już trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Mateusz Lewandowski wyrównał z rzutu karnego. W 60 minucie ten sam piłkarz wykorzystał błąd bramkarza gości i zdobył drugiego gola. Osiem minut później było już 3:1, a klasycznym hat-trickiem popisał się Mateusz Lewandowski. Grający z wiatrem gospodarze szli za ciosem. W 75 minucie drugi z Lewandowskich Tomasz po stałym fragmencie gry podwyższył na 4:1, a mecz zamknął bramką na 5:1 strzeloną z rzutu karnego Michał Żebrakowski.

- W pierwszej połowie mieliśmy kłopoty z założeniem pressingu. W drugiej szybko zdobyta bramka była kluczem, a kolejne gole tylko nas uskrzydlały - powiedział po spotkaniu trener Wigier Grzegorz Mokry, który komplementował swój zespół, który przegrywając po 45 minutach w drugiej pokazał ogromny charakter.

Wigry Suwałki - Hutnik Kraków 5:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Bojan Gvozdenović 30 (samobojcza), 1:1 Mateusz Lewandowski 48 z karnego, 2:1 Mateusz Lewandowski 60, 3:1 Mateusz Lewandowski 68, 4:1 Tomasz Lewandowski 75, 5:0 Michał Żebrakowski 87 z karnego.
Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Bojan Gvozdenović (46. Łukasz Bogusławski), Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Bartosz Prętnik (83. Łukasz Kubrak), Mikołaj Łabojko (72. Mateusz Sowiński), Patryk Mularczyk (73. Michał Żebrakowski), Bartłomiej Babiarz, Werick Caetano, Mateusz Lewandowski (83. Kōsei Iwao).
Hutnik: Bartłomiej Frasik - Tomasz Jaklik, Daniel Hoyo-Kowalski, Adrian Jurkowski, Filip Becht, Kacper Andrzejewski (77. Michał Kitliński), Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki (82. Samuel Łapczyński), Krzysztof Świątek (77. Łukasz Skrzypek), Krystian Lelek (63. Mateusz Wyjadłowski), Sławomir Chmiel (63. Elorhan).
Żółte kartki: Gvozdenović, Łabojko, Mularczyk (wszyscy Wigry).
Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Pozostałe wyniki 28. kolejki
Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Krystian Bracik 18, 0:2 Emil Drozdowicz 90.
Radunia Stężyca - Znicz Pruszków 5:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Radosław Stępień 20, 2:0 Janusz Surdykowski 83, 3:0 Janusz Surdykowski 88, 4:0 Dawid Retlewski 87, 5:0 Wojciech Łuczak 90.
Stal Rzeszów - Ruch Chorzów 1:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Daniel Szczepan 65, 0:2 Konrad Kasolik 72, 1:2 Kacper Sadłocha 82.
Sokół Ostróda - Śląsk II Wrocław 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Dawid Wojtyra 34, 1:1 Sebastian Bergier 37.
KKS 1925 Kalisz - Pogoń Siedlce 2:3 (1:2).
Bramki: 0:1 Robert Majewski 12, 1:1 Néstor Gordillo 26, 1:2 Marcinho 38, 2:2 Jakub Staszak 54, 2:3 Maciej Górski 85.
Chojniczanka Chojnice - Motor Lublin 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Tomasz Mikołajczak 26.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - GKS Bełchatów 3:0 wo.
Garbarnia Kraków - Lech II Poznań 1:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Kacper Duda 6, 1:1 Tymoteusz Klupś 39, 1:2 Adrian Laskowski 50.

1. Stal Rzeszów 28 65 60-27
2. Chojniczanka Chojnice 28 58 58-25
3. Ruch Chorzów 28 56 46-25