Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok w 14.kolejce rozgrywek II ligi przegrali z ŁKS AZS UŁ SG Łódź po dogrywce 92:95.

Emocjonujący był sobotni mecz II ligi koszykarzy Żubrów Chorten Białystok, którzy dzięki ambitnej grze doprowadzili do dogrywki, w której niestety przegrali 11:14, a w całym meczu ulegli gościom 92:95.

Pierwsze dwie kwarty zakończyły się zwycięstwami gospodarzy 19:17 oraz 21:19. Pierwsza połówka spotkania była wyrównana. Nie stała jednak na wysokim poziomie, a zespoły popełniały zbyt dużo prostych błędów. Emocje zaczęły się po przerwie. Drużyna z Łodzi bardzo szybko zniwelowała nikłą przewagę Żubrów Chorten, a w końcówce trzeciej kwarty uzyskała przewagę, po udanych akcjach Bartłomieja Drożdża. Po jego trójce Szkoła Gortata wygrywała 66:60, a na czwartą kwartę wyszła prowadząc 68:61.

W ostatniej kwarcie spotkania goście z Łodzi utrzymywali dość spokojnie przewagę 10 punktów aż do 38 minuty. Ostatnie 120 sekund to zryw gospodarzy. Łodzianie, których uspokoiło wysokie prowadzenie, z niedowierzaniem patrzyli jak ich przewaga topniała w szybkim tempie. Najpierw Maciej Bębeniec trafił za trzy punkty (73:80), później dwa rzuty wolne wykorzystał Filip Nieroda (75:80). Na 25 sekund przed końcem Michał Bombrych trafił za trzy punkty i było już tylko 78:80. Białostoczanie szybko faulowali rywali, a goście trzykrotnie pomylili się z czterech rzutów wolnych (78:81). W ostatniej akcji Bębeniec spudłował za trzy punkty, piłkę jednak zebrał Andrzej Misiewicz, który podał do Arkadiusza Zabielskiego, a ten pewnym rzutem za trzy punkty doprowadził równo z syreną do dogrywki 81:81.

Dogrywka była wyrównana. Dwukrotnie prowadzili w niej białostoczanie: 87:86 i 89:88. Jednak na finiszu znów przewagę uzyskali łodzianie. ŁKS wygrywał 95:92. Rzut na 4 sekundy przed końcem Zabielskiego za trzy "oczka" był tym razem nieudany i goście wygrali 95:92.

Żubry Chorten Białystok - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 92:95 (19:17, 21:19, 21:32, 20:13, 11:14)
Żubry Chorten: Nieroda 6, Andruk 5, Bombrych 14, Zabielski 18, Misiewicz 25, Kamiński 8, Kosobudzki 2, Bębeniec 14.
ŁKS AZS UŁ SG Łódź: Lewandowski 9, Gwardecki 11, Dominiak 13, Dróżdż 30, Bartoszewicz 20, Borowski 4, Świt 6, Maj 2.