II liga koszykówki. Tur Basket Bielsk Podlaski pokonuje Sudety Jelenia Góra 104:83

Tur Basket Bielsk Podlaski odniósł już trzecie zwycięstwo w play-off
Tur Basket Bielsk Podlaski odniósł już trzecie zwycięstwo w play-off Wojciech Wojtkielewicz
Tur Basket Bielsk Podlaski zrobił pierwszy krok do zwycięstwa w II rundzie play-off. Na własnym parkiecie pokonał Sudety Jelenia Góra 104:83.

Mecz nie rozpoczął się dla bielszczan dobrze. Zdobyli pierwsze dwa punkty, ale potem aż 11 "oczek" z rzędu uzyskali goście, którzy wyszli na 9-punktowe prowadzenie 11:2. Trener Kamil Zakrzewski musiał szybko reagować i wziął czas dla swojej drużyny.
Wskazówki szkoleniowca podziałały i gospodarze odrobili szybko straty kończąc pierwszą kwartę wygraną 24:20. Do przerwy zaś bielszczanie wygrywali 52:46.

Wyraźny przełom nastąpił w trzeciej kwarcie, wygranej przez gospodarzy 28:15. Tur miał dwóch bohaterów Łukasza Kuczyńskiego, który zdobył w całym meczu 29 punktów oraz Aarona Weresa, który aż siedmiokrotnie trafił za trzy punkty, dodając 10 zbiórek.
W ostatniej kwarcie Tur kontrolował już wydarzenia na parkiecie i nie pozwolił gościom na wiele.
Drugi mecz 17 kwietnia w Jeleniej Górze.

Tur Basket Bielsk Podlaski - KS Sudety Jelenia Góra 104:83 (24:20, 28:26, 28:15, 24:22)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 29, Aaron Weres 28, Kacper Rojek 13, Rafał Król 9, Przemysław Tradecki 8, Paweł Lewandowski 7, Patryk Milewski 7, Marcin Marczuk 2, Filip Pruefer 1, Jakub Grigoruk.
Sudety: Łukasz Niesobski 17, Damian Ostrowski 16, Michał Kozak 15, Jarosław Wilusz 14, Rafał Niesobski 12, Bartosz Jyż 5, Oskar Walaszek 4, Adam Król, Wiktor Strzemecki, Filip Tymiński.