II liga koszykówki. Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS AGH Kraków 114:104

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pozostają wciąż w grze o I ligę
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pozostają wciąż w grze o I ligę Wojciech Wojtkielewicz, Piotr Łozowik
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali u siebie AZS AGH Kraków 114:104 i doprowadzili do wyrównania 1:1 w rywalizacji do dwóch zwycięstw w 1/4 finału play-off II ligi. Trzeci mecz w sobotę w Krakowie.

Podopieczni trenera Kamila Zakrzewskiego rozegrali dobry mecz. Na uwagę zasługuje fakt, że obie drużyny przekroczyły granice stu punktów. Najskuteczniejszymi koszykarzami gospodarzy był Łukasz Kuczyński, który zdobył 33 punkty i Filip Preufer 23 , z czego gros w IV kwarcie.

Mecz zaczął się jednak po myśli gości, którzy pierwsza kwartę wygrali 34:30. Jednak od drugiej połowy zaznaczyła się już lekka przewaga gospodarzy. W 17 minucie podopieczni trenera Kamila Zakrzewskiego objęli prowadzenie 49:47, którego już nie oddali do końca spotkania, chociaż zegar wyświetlał kilkakrotnie wynik remisowy. Pod koniec trzeciej kwarty bielszczanie po trafieniu za trzy punkty Łukasza Kuczyńskiego wygrywali różnicą 7 punktów 85:78. Gdy "trójkę" dorzucił Aaron Weres Tur wychodził na czwarta kwartę z zapasem 10 punktów 90:80.

Ostatnia kwarta była bardzo nerwowa z dużą liczbą fauli i rzutów osobistych. Skutecznością popisywał się Filip Preufer, który nie mylił się. Goście zaś popełniali proste błędy. Co prawda po dwóch trójkach doszli Tura na dwa punkty (99:97 - 37 minucie), ale gospodarze bardzo szybko ponownie odskoczyli na 7 "oczek" 106:99 nie dając juz sobie wydrzeć zwycięstwa.

Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS AGH Kraków 114:104 (30:34, 33:26, 27:20, 24:24)
Tur: Weres 6, Król 6, Tradecki 16,Kuczyński 33, Rojek 16, Pruefer 23, Lewandowski 14, Milewski.
AZS AGH: Wydra 17, Smarzy 29, Zmarlak 10, Wróbel 22, Dyrda22, Medes 2,Pieniążek 2, Szwedo.