Wojciech Wojtkielewicz
W weekend w II lidze koszykarzy zagrają tylko Żubry Chorten Białystok na wyjeździe z Isetią Erzurum. W środowych spotkaniach Żubry i bielski Tur odniosły zwycięstwa.

W 10. kolejce spotkań II ligi Tur Basket Bielsk Podlaski odniósł łatwe, spokojne zwycięstwo nad Legionem Legionowo przekraczając granicę 100 punktów - 102:62. Nerwowo było natomiast w Białymstoku, gdzie Żubry Chorten wygrali w końcówce z Akademią Koszykówki Legii Warszawa 82:74, ale jeszcze na minutę i 47 sekund przed końcem było tylko 75:74 dla gospodarzy.

Mecz Żubrów był wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć bezpiecznej przewagi. W drugiej kwarcie goście z Warszawy wygrywali 39:30, z kolei w trzeciej kwarcie to podopieczni trenera Krzysztofa Kalinowskiego byli na prowadzeniu 60:51. W ostatniej części spotkania Żubry, po trafieniu Arkadiusza Zabielskiego zwyciężały 68:54. Jednak Akademia Koszykówki Legii nie kapitulowała i w 37 minucie traciła do białostoczan tylko pięć "oczek" 70:75. Na minutę i 47 sekund przed końcem Żubry wygrywały już tylko 75:74. Na szczęście do końca meczu do kosza trafiali tylko gospodarze. Mariusz Rapucha wykorzystywał rzuty osobiste, Andrzej Misiewicz trafił za trzy punkty, a z wolnych dorzucił jeszcze Michał Bombrych i Żubry wygrały 82:74.

Żubry Chorten Białystok- Akademia Koszykówki Legii Warszawa 82:74 (18:15, 20:24, 22:12, 22:23)
Żubry Chorten: Rapucha 16, Andruk 10, Bombrych 16, Misiewicz 16, Zabielski 13 oraz Sulina-Dolina 4, Nieroda 5, Kosobudzki 2

Tur Basket Bielsk Podlaski - KS Legion Legionowo 102:62 (29:12, 27:11, 18:17, 28:22)
Tur Basket: Wróblewski 14, Mateusz Bębeniec 10, Zygmunciak 13, Giżyński 2, Szwedo 13 oraz Parfieniuk, Lewandowski 16, Tradecki 16, Milewski 10, Weres 3, Marczuk 5.