II liga koszykówki. Bezproblemowe zwycięstwa Żubrów Białystok i Tura Bielsk Podlaski

Wojciech Wojtkielewicz
Sobota była dobrym dniem dla podlaskich drużyn koszykarskich. Białostockie Żubry i bielski Tur odniosły przekonywujące zwycięstwa w II lidze.

W Bielsku Podlaskim tylko jedna kwarta była wyrównana, a nawet z przewagą punktową gości, gdyż po 10 minutach akademicy z Kielc prowadzili 26:23. Jednak kolejne trzy kwarty to pełna dominacja gospodarzy. Druga kwartę podopieczni Piotra Bakuna rozpoczęli od zdobycia 17 punktów przy żadnej stracie i wyjścia na prowadzenie 40:26. Dalsza gra była już spokojniejsza i Tur przekraczając granicę stu punktów wygrał ostatecznie 107:78.
W Białymstoku zaś Żubry Chorten miały mecz pod kontrolą od pierwszej do ostatniej minuty. Na wyróżnienie zasługuje gra Mariusza Rapuchy, który popisywał się w rzutach za trzy punkty. W sumie z jego 20 zdobytych punktów, aż 18 było właśnie po takich trafieniach.

Tur Basket Bielsk Podlaski — AZS UJK Kielce 107:78 (23:26, 37:20, 24:16, 23:16)
Tur: Mateusz Bębeniec 12, Wróblewski 2, 2ygmunciak 11, Giżyński 25, Szwedo 4 oraz: Tradecki 25, Grigoruk 6, Marczuk 5, J. Lewandowski 11, Milewski, Weres 6.
AZS UJK: Czapla 14, Lesisz 3, Nowik 7, Lis 21, Życzkowski 22 oraz: Suwaluk, Augustyn, Grad 8, Malesza 3.

Żubry Chorten Białystok - Legion Legionowo 86:70 (22:11, 21:21, 21:21, 22:17)
Żubry Chorten: Rapucha 20, Bombrych 11, Andruk 10, Misiewicz 12, Zabielski 9, Sulima-Dolina 6, Nieroda 8, Zdanowicz, Bielski, Kosobudzki, Trypus 10.
Legion: Grudziński 8, Popis 3, Kubica 10, Paul 16, Lewandowski 15, Pstrokoński 12, Turkowski 1, Dzidzewicz, Szymczak 5, Rachoń.