II liga koszykarzy. Tur zrobił swoje, Żubry nie dały rady liderowi (galeria)

Żubry (na żółto) nie sprawiły niespodzianki w starciu z lubelskimi akademikami
Żubry (na żółto) nie sprawiły niespodzianki w starciu z lubelskimi akademikami Wojciech Wojtkielewicz
Podlaskie ekipy koszykarskie nie sprawiły ani miłej, ani przykrej niespodzianki. Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał w Pabianicach 91:75, a Żubry Chorten Białystok uległy u siebie 70:93 lubelskim akademikom.

Bielszczanie niemrawo rozpoczęli mecz z drugoligowym maruderem i w 16. minucie przegrywali nawet 28:35. Wtedy nastąpił zwrot. Przez ponad trzy minuty ekipa z Pabianic nie powiększyła swego dorobku, a Tur, po trafieniu Łukasza Kuczyńskiego, prowadził 42:35 i do końca meczu powiększał przewagę.

Zwycięstwo przesądziło o drugim miejscu dla zespołu trenera Kamila Zakrzewskiego po fazie zasadniczej sezonu.

Poważnie osłabione kadrowo Żubry musiały stawiać czoło lubelskiemu liderowi. Białostoczanie czynili to skutecznie tylko w pierwszej kwarcie. Po trafieniu Patryka Andruka gospodarze prowadzili 18:13, ale wtedy akademicy podkręcili tempo i po 10. minutach było 29:23 dla gości.

Jeszcze drugą odsłonę trójką otworzył Andruk (26:29), jednak była to ostatnia salwa zespołu trenera Krzysztofa Kalinowskiego. W połowie drugiej kwarty goście osiągnęli dwucyfrowe prowadzenie (42:32) i mimo ambitnej postawy Żubry musiały pogodzić się z wyraźną porażką.

WYNIKI 25. KOLEJKI
Żubry Chorten Białystok - AZS UMCS Start Lublin 70:93 (23:29, 21:26, 14:20, 12:18).

Punkty dla Żubrów: Andruk - 16, Sulima-Dolina - 13, Zabielski - 12, Nieroda - 9, Kamiński - 7, Bębeniec - 7, Targoński - 3, Trypus - 3, Zdanowicz - 0, Kosobudzki - 0.

Profi Sunbud PKK 99 Pabianice - Tur Basket Bielsk Podlaski 75:91 (23:21, 21:30, 16:19, 15:21).
Punkty dla Tura: Weres - 25, Kuczyński - 24, Król - 9, Lewandowski - 9, Pruefer - 7, Tradecki - 6, Marczuk - 6, Milewski - 5, Grygoruk - 0, Witkiewicz - 0.

Ochota Warszawa - Isetia Erzurum 77:82, AZS UJK Kielce - AZS UW Warszawa 72:81, Sokół Ostrów Mazowiecka - Trójka Żyrardów 89:98, ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 85:71.