MKTG SR - pasek na kartach artykułów

II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku zyska nową aulę i stołówkę. Inwestycja otrzyma prawie 4,5 mln zł dofinansowania z budżetu państwa

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Prawie 4,5 mln zł trafił z budżetu państwa do Białegostoku. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Placówka zostanie wzbogacona o nową aulę i stołówkę.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w listopadzie przyszłego roku uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 będą mogli skorzystać z nowej auli i stołówki.

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 4 mln 344 tys. zł z budżetu państwa.

- Ponad cztery miliony złotych trafią do jednego z najlepszych liceów nie tylko w województwie, ale i w Polsce. Szkoła potrzebuje działań inwestycyjnych, a te pieniądze umożliwią jej rozbudowę - mówił podczas symbolicznego przekazania promety dyrektorowi placówki Dariusz Piontkowski, wiceminister edukacji i nauki. - Jest to dobry moment nie tylko dla samej szkoły, uczniów i pracowników, ale i dla całego miasta. Zawsze cieszymy się, kiedy placówki oświatowe są rozbudowywane i unowocześniane. Zwłaszcza kiedy są placówki, które kształcą uczniów na tak wysokim poziomie.

Szkoła posiada bardzo rozbudowaną ofertę zajęć pozalekcyjnych. Dlatego też wielu z jej uczniów spędza w niej sporą część dnia.

- Jest tu wiele działalności pozalekcyjnej, rozszerzającej wiedze i umiejętności uczniów. Dlatego uczniowie dłużej tu przebywają - tłumaczy Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski.

Koncepcja budowy auli ze stołówka powstała przed 5 Laty. Cieszę się, że dzięki wsparciu rządu wreszcie uda się zrealizować marzenie uczniów i nauczycieli IILO - mówi senator Mariusz Gromko.

Niestety obecnie szkoła ma problem, by zapewnić swoim podopiecznym odpowiednie miejsca do zjedzenia obiadu.

- Mamy tysiąc uczniów w szkole. Teraz żywimy około 270, jednak w takich warunkach, że jedzą posiłki w salach lekcyjnych. Stołówka na pewno więc się nam przyda - przyznaje Dariusz Bossowski, dyrektor szkoły.

Podkreśla też, że równie ważną inwestycją jest nowa aula.

- To rzecz, która pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i realizować cele i zadania statutowe szkoły. Będziemy mogli realizować wszystko na wysokim poziomie - mówi dyrektor.

Cały koszt inwestycji ma wynieść ponad 9 mln złotych. Pozostała kwota zostanie pokryta z budżetu miasta.

Zobacz też:

od 7 lat
Wideo

Kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny