Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Igor Drozd-Duszyński nie żyje. Znany malarz wystawiał w Białymstoku (zdjęcia)

(dor)
Igor Drozd-Duszyński w Białymstoku
Igor Drozd-Duszyński w Białymstoku Jerzy Doroszkiewicz
Igor Drozd-Duszyński nie żyje. Znany malarz wystawiał w Białymstoku. Ostatnio przywiózł międzynarodową wystawę Most Kultury „Otwarta Przestrzeń”.

Igor Drozd – Duszyński nie żyje. Malarz zmarł nagle 1 maja 2019.

- Igor Drozd – Duszyński był artystą ukraińskim i polskim - wspomina Krzysztof Koniczek, białostocki malarz i animator galerii Marchand. - Był bardzo mocno związany z Warszawą i Białymstokiem. W Białymstoku miał indywidualną wystawę w galerii Parter w Książnicy Podlaskiej. Był animatorem i organizatorem międzynarodowych wystaw zbiorowych .’’ Epoka mistrzów – czas wskaże mistrza, oraz obecnie goszczącej w WOAK-u wystawy ‘’ Otwarta przestrzeń".

Zobacz: Galeria WOAK. Międzynarodowa wystawa – Most Kultury „Otwarta Przestrzeń” (zdjęcia)

Igor bardzo aktywnie uczestniczył w wystawach w galerii sztuki ,,Marchand’’ to z jego inicjatywy i poświęcenia mieliśmy okazję oglądać prace czołowych artystów z Warszawy, był ,,mostem’’ łączącym artystów białostockich z artystami z Ukrainy, Warszawy, Europy i świata. Otrzymał odznaczenie ,,Zasłużony dla kultury polskiej ‘’. Wystawy organizowane przez Igora odbijały się szerokim echem w Polsce i na Ukrainie. Śmierć Igora to ogromna strata dla kultury polskiej i ukraińskiej. Cześć jego pamięci.

Kim był Igor Drozd-Duszyński?

Igor Drozd-Duszyński - urodzony w 1960 roku w Zalesiu na Ukrainie. Absolwent Ukraińskiego Uniwersytetu Poligraficznego im. Iwana Fiodorowa we Lwowie. Maluje przy użyciu różnych technik. Działa jako koordynator międzynarodowych wystaw malarskich w imieniu Wołyńskiej Organizacji Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Warszawskiego. W latach 2017 i 2018 organizował Międzynarodową Wystawę „Epoka Mistrzów” na terenie Polski i Ukrainy (w: Białymstoku, Łucku, Warszawie, Tarnopolu, Równem, Dubnie, Kowlu).

Prace Igora Drozda–Duszyńskiego zaprezentowane w ubiegłym roku w Książnicy Podlaskiej podczas wspomnianej już międzynarodowej wystawy dzieł 26 reprezentantów malarstwa nowoczesnego „Epoka Mistrzów – czas wskaże mistrza” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, kolejną wystawą była "Mój świat wyobraźni”.

Zobacz: Galeria Parter. Igor Drozd-Duszyński w kolorowym świecie. Wystawa w Książnicy Podlaskiej (zdjęcia)

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny