I Turniej Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstylu

Tomasz Dworzańczyk [email protected]
Hala w Kleosinie wypełniła się młodymi miłośnikami sztuk walki
Hala w Kleosinie wypełniła się młodymi miłośnikami sztuk walki archiwum prywatne
W minionym tygodniu w Zespole Szkół w Kleosinie odbył się turniej „Młodzi Wojownicy Podlasia w Koluchstylu”. Podczas trzech dni zawodów wystartowało prawie 800 zawodników z naszego województwa.

- Były to niezwykle emocjonujące zawody. Tak wielkiej ilości zawodników, startujących w sztukach walki w jednej kategorii wiekowej, nie spotyka się w żadnym turnieju na świecie. Co najważniejsze, przy tak dużej ilości startujących dzieci, obyło się bez żadnej kontuzji - mówi Wiesław Koluch, były zapaśnik sumo, twórca koluchstylu.

Oprócz niego, turniej w Kleosinie zaszczycił m.in. prezydent United World Wrestling Belt Wrestling Gintautas Vileita, który był obserwatorem międzynarodowym

W klasyfikacji wszystkich szkół zwyciężyły SP w Kleosinie i SP 51 Z Białegostoku. Na drugim miejscu uplasowały się SP z Księżyna i SP z Michałowa. Trzecie miejsce zajęły SP 32 i SP 26 Białystok, na czwartym miejscu zostały sklasyfikowane SP 34 Białystok i SP Bielsk Podlaski.

W zawodach zostały nagrodzone nie tylko dzieci. W klasyfikacji punktowej najlepsze szkoły otrzymały bony pieniężne na sprzęt sportowy ufundowane przez Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny i Klub Sportowy Sumo Koluch. Jest to

Młodym wojownikom sędziowali uznani na arenie międzynarodowej zawodnicy z Podlasia, m.in. Wiesław Karol Koluch, Piotr Lajdorf, Barbara Zimnoch, Paweł Zimnoch, Justyna Sakowicz, Piotr Cwalina, Jan Romanowski, Katarzyna Waluk, Angelika Matwiejczyk, Julia Łodzińska, Joanna Kruk, Karina Kurzewska oraz Karol Sobolewski.