- W czerwcu kończę szkołę, dlatego już teraz muszę myśleć o mojej przyszłości - mówi Kaja, uczennica Zespołu Szkół Elektrycznych. - Jestem w klasie o profilu graficznym i dzięki temu, że przyszłam na targi, mogłam porozmawiać z przedstawicielami lokalnych drukarni i poznać ich oferty.

Organizowane przez nas Podlaskie Targi Pracy odbywają się 14 i 15 września w siedzibie NOT-u. Bierze w nich udział 24 pracodawców z Białegostoku i regionu. Każdy z nich przy swoim stanowisku opowiada zebranym m.in. o działalności firmy, przebiegu rekrutacji i aktualnych ofertach pracy.

- Targi pracy umożliwiają rozmowę z kandydatami, którzy być może zostaną częścią naszego zespołu - wskazuje Iwona Ławreszuk, szefowa działu kadr i płac SMP Poland w Białymstoku. - Dzięki nim możemy opowiedzieć o naszej działalności, odpowiedzieć na pytania i poznać oczekiwania osób poszukujących pracy. SMP jest firmą produkcyjną. Dlatego poszukujemy zarówno pracowników na produkcję, jak i do działów administracyjnych. Mile widziane są osoby z doświadczeniem, a także te, które dopiero wkraczają na drogę zawodową.

Osoby, które biorą udział w Podlaskich Targach Pracy, oprócz rozmowy z przedstawicielami firm, mogą zostawić swoje CV.

- Jesteśmy na targach ponieważ zależy nam na tym, żeby dotrzeć do potencjalnych pracowników - przyznaje Ewa Białous, kierownik ds. zasobów ludzkich sklepu Leroy Merlin przy ul. Hetmańskiej. - Uczestnicy targów pytają nas przede wszystkim o aktualne oferty pracy, wymiar etatu, wynagrodzenie, a także formę zatrudnienia. W wydarzeniu bierze udział wiele osób, dlatego mam nadzieję, że ktoś z nich dołączy wkrótce do naszego zespołu.

Targi przyciągają osoby w różnym wieku. Niektórzy przychodzą, bo chcieli poznać oferty pracodawców, a inni - ponieważ planują w najbliższym czasie zmienić pracę.

- Lubię moją obecną pracę, ale nie jest to miejsce, z którym wiążę swoją przyszłość - mówi pani Anna. - Przyszłam na targi, żeby rozejrzeć się za nowym pracodawcą i znalazłam kilka ofert, które mnie interesują.

Targi odbywają się 14 i 15 września w siedzibie NOT-u (ul. M. Skłodowskiej-Curie 2). Dzisiaj trwają do godz. 18, a w sobotę od godz. 10 do 16.