Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

I Ogólnopolski Konkurs Obojowy im. Bohdana Łukaszewicza w Białymstoku

(dor)
Katarzyna Garłukiewicz wystąpi podczas koncertu wieczornego 6 maja. Wstęp wolny
Katarzyna Garłukiewicz wystąpi podczas koncertu wieczornego 6 maja. Wstęp wolny Jerzy Doroszkiewicz
I Ogólnopolski Konkurs Obojowy im. Bohdana Łukaszewicza w Białymstoku rusza 6 maja. Sprawdź, co będzie się działo.

I Ogólnopolski Konkurs Obojowy im. Bohdana Łukaszewicza odbędzie się 6 i 7 maja 2019 r w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku.

Patronem Konkursu jest doskonały oboista pracujący przez 26 lat w Filharmonii Białostockiej oraz wieloletni nauczyciel oboju, uczący ponad 50 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku – Bohdan Łukaszewicz.

Przesłuchania odbywać się będą w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku ul. Podleśna 2. Uczestnicy współzawodniczyć będą w 5 kategoriach związanych z nauką w konkretnej klasie, ale będzie także brany pod uwagę wiek uczestnika oraz lata nauki gry na oboju.

Organizatorzy I Ogólnopolskiego Konkursu Obojowego im. Bohdana Łukaszewicza w Białymstoku tak zaplanowali Konkurs, żeby każdy z uczestników miał możliwość wykorzystania swoich atutów muzycznych: umiejętności instrumentalnych, wrażliwości i muzykalności, ale także podniesienia ich na wyższy poziom poprzez uczestnictwo w wydarzeniach towarzyszących Konkursowi.

Jednym z takich wydarzeń jest Koncert Wieczorny – Gala Konkursowa w poniedziałek o godz. 19, na którym mogą wystąpić wszyscy chętni uczestnicy Konkursu, ale również chętni obserwatorzy, nauczyciele, wykładowcy, jurorzy – wszyscy obecni na nim oboiści. Jest to wyjątkowa okazja, żeby zagrać na dużej scenie z profesjonalistami w jednym lub dwóch utworach wykonywanych na wiele instrumentów naraz.

Drugie wydarzenie to Koncert Laureatów we wtorek o godz.16, w którym we wspólnym utworze może zagrać każdy chętny oboista. Utworem tym będzie Muzyka Królewskich Ogni Sztucznych - J.Fr. Haendla – Uwertura.

Koncert Wieczorny – Gala Konkursowa

Wystąpią tu artyści białostoccy, muzycy profesjonalni oraz uczestnicy Konkursu. Formuła koncertu to utwory muzyczne i piosenki potraktowane jako muzyczne prezenty dla publiczności i darczyńców Konkursu.

Goście specjalni Koncertu Wieczornego 6 maja 2019 r. to Danuta Terpiłowska, Katarzyna Garłukiewicz oraz Yulia Pecceu.

Danuta Terpiłowska – live coach, twórczyni „Terapii Sercem”, mająca doświadczenie jako pedagog, reżyser, twórca teatru, wieloletni pracownik Polskiego Radia, społecznik. Z wykształcenia polonistka oraz absolwentka The Polish Open University: Zarządzanie i marketing. Autorka tekstów pisanych tzw. Chanelingiem, wydanych w formie książki i audiobooka „Przekazy mocy, mądrości i miłości” oraz artykułów publikowanych w prasie. Diagnozuje i uwalnia blokady dotyczące spraw prywatnych i zawodowych. Harmonizuje związki, otwiera na kreatywne, harmonijne, spełnione życie.

Katarzyna Garłukiewicz białostoczanka, wokalistka, śpiewa w białostockim zespole deMorela. Znana szerszej publiczności jako finalistka programu TVP1 "Śpiewaj i walcz" (razem z zespołem) oraz uczestniczka "The Voice Of Poland”.

Yulia Pecceu urodziła się na Ukrainie, posiada obywatelstwo belgijskie. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej dziadek był dyrygentem w kijowskiej operze, matka jest dyrygentem i pedagogiem muzycznym, ojciec zawodowym muzykiem. Yulia zaczęła swoją karierę wokalną w chórze w Kijowie. W wieku 16 lat przeprowadziła się do Belgii, gdzie uczyła się śpiewu i wzięła udział w belgijskiej edycji „The Voice of Vlaanderen”. 4 lata temu przeprowadziła się do Polski i od tamtej pory mieszka w Białymstoku, gdzie kontynuuje swoją przygodę z muzyką.

Koncerty są otwarte dla publiczności, tzn. że wstęp jest bezpłatny.

Kim był Bohdan Łukaszewicz?

Profesor Bohdan Łukaszewicz znany gawędziarz urodził się pod Wilnem w 1930 roku. Jego życie wyznaczają trzy etapy. Sielskie dzieciństwo w majątku rodziców. Wywóz na Syberię, gdzie spędził pięć ciężkich lat. Powrót z zesłania - praca w Polsce. 15 lat w zespole Mazowsze, a od 1963 roku w Białymstoku. Jego największa przygoda moja muzyczna, trwająca 50 lat miała miejsce na Podlasiu, gdzie uczył w białostockim Zespole Szkół Muzycznych i był pierwszym oboistą Filharmonii Białostockiej

Bohdan Łukaszewicz wychował i wykształcił bardzo wielu wybitnych muzyków – oboistów, Grających jeszcze do dzisiaj w orkiestrach krajowych i zagranicznych oraz uczących dzieci i młodzież w różnych szkołach muzycznych. Konkurs powstał w pierwszą rocznicę śmierci p. Bohdana, który w wieku 89 lat zmarł w wyniku wypadku drogowego. W maju 2019 r. patron Konkursu skończyłby 90 lat.

PROGRAM
6 maja 2019 (poniedziałek) 9.00 – Sala Koncertowa - Inauguracja Konkursu, przywitanie gości, jurorów, uczestników i nauczycieli, przedstawienie sponsorów Konkursu 9.30 – Sala Kameralna – rozpoczęcie przesłuchań konkursowych 13.30 – 15.00 – przerwa obiadowa 15.00 – 17.00 – dalsza część przesłuchań konkursowych 18. 00 – 18.30 – próba sytuacyjna Koncertu Wieczornego w Sali Koncertowej 19.00 – 20.30 – Koncert Wieczorny – Gala Konkursowa

7 maja 2019 (wtorek) 9.30 – 13.30 – Sala Kameralna - dalsza część przesłuchań konkursowych 13.30 – 15.30 – Sala Koncertowa lub Aula Koncertowa 201 szkoły muzycznej – próby do Koncertu Laureatów 16.00 – 17.30 – Koncert Laureatów wręczenie nagród zwycięzcom, występ Orkiestry Konkursowej i wybranych przez jury nagrodzonych uczestników

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny