Rok temu odbył się Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku, który szybko stał się symbolem eskalacji przemocy wymierzonej w nieheteronormatywną mniejszość. „Polski Stonewall”, jak chcieliby niektórzy
anonsuje na facebooku Tęczowy Białystok.
Minął rok. Co się wydarzyło? Co czują osoby, które tam były? Co to zrobiło z nami wszystkimi i czy cokolwiek zmieniło?
Dwa dni przed rocznicą marszu odbędzie się pokaz filmu Weroniki Kozłowskiej „W mieście Białystok” i dyskusja po nim, w której głos zabiorą:
• Werka Kozłowska - reżyserka filmu
• Grzegorz Gender - wiceprezes stowarzyszenia 9dwunastych
• Maria Zadykowicz - aktywistka Tęczowego Białegostoku i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego
Dyskusję poprowadzi Jakub Przybysz - lekarz rezydent, członek stowarzyszenia Tęczowy Białystok
Projekcja rozpocznie się o godz. 17, w sobotę, 18 lipca w klubie Zmiana Klimatu.
Zobacz koniecznie: Każdy inny, wszyscy równi. Przez centrum Białegostoku przeszedł I Marsz Równości. Kilkaset osób apelowało o tolerancję [WIDEO, ZDJĘCIA]
Happening komentujący projekcję zapowiedziała Młodzież Wszechpolska w Białymstoku. Na godz. 15.40 przed Zmianą Klimatu zwołała konferencję prasową.
- Konferencja prasowa jest reakcją na pokaz filmowy organizowany przez Tęczowy Białystok tego samego dnia, którego tematem jest "eskalacja przemocy wobec osób LGBT w Białymstoku" - informuje Michał Mikucki, prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej. - Z tego względu przed miejscem, w którym odbędzie się pokaz, przeprowadzony zostanie happening, w trakcie którego w graficzny sposób przedstawimy nasze obiekcje wobec filmu jak i wskażemy hipokryzję organizatorów.
Krótka manifestacja wraz z happeningiem jest organizowana przez Młodzież Wszechpolską we współpracy z organizacjami pro-life, Konfederacją oraz innymi środowiskami patriotycznymi w Białymstoku.
Zobacz też: Marsz równości w Białymstoku. Pobity nastolatek opowiada o ataku i agresji z jaką się spotkał (zdjęcia, wideo)
W niedzielę, 19 lipca, o godz. 17 w klubie FOMO (w miejscu klubu "Metro") rozpocznie się Tęczowe Karaoke.
Rok temu odbył się Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku, który mimo wszelkich przeszkód przeszedł ulicami miasta dzięki ogromnej odwadze uczestniczek i uczestników. Rok po tym wydarzeniu wciąż spotykamy się z dyskryminacją, również ze strony władz naszego państwa. Z ust prezydenta słyszeliśmy nawet, że nie jesteśmy ludźmi, a ideologią.
pisze w wydarzeniu na facebooku Tęczowy Białystok.
- Z okazji rocznicy Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku, w ramach Tęczowego Weekendu razem z klubem FOMO tworzymy dla Was, drogie osoby, bezpieczną przestrzeń żeby dobrze się bawić i zapomnieć choć na chwilę o wszystkim innym. Bawmy się i nie pozwólmy sobie odebrać człowieczeństwa! - apelują organizatorzy.
Marsz Równości w Białymstoku. Z jednej strony było kolorowo ...
Teraz oglądasz: Marsz Równości vs kibole i narodowcy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?