ma
Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki
Mecz GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki Piotr Chrobok
W zaległym meczu Wigry Suwałki przegrały 0:1 na wyjeździe z GKS Jastrzębie.

Podbudowani wygraną z Odra Opole sprzed kilku dni suwalczanie mieli nadzieję na kolejne punkty, ale w pierwszej części meczu nie specjalnie zagrozili bramce gospodarzy. Najgroźniej było po dwóch uderzeniach z rzutu wolnego, ale doświadczony bramkarz GKS Mariusz Pawełek nie miał jednak problemów z obroną. Niepokonani w tym sezonie na swoim boisku piłkarze GKS w 21. minucie stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję, która zmarnował Dominik Szczęch. Natomiast w 35 minucie nie pomylił się Jakub Wróbel, który w zamieszaniu podbramkowym dał prowadzenie GKS.

Przeczytaj także o nowym trenerze w Wigrach

Taki wynik zdecydowanie odpowiadał podopiecznym Jarosława Skrobacza, którzy z własnej połowy kontrolowali grę, czekając na kontry. Mijały kolejne minuty, a emocji było jak na lekarstwo. Wigry przejęły inicjatywę, ale praktycznie żadnej dobrej sytuacji bramkowej sobie nie stworzyły.

- Mamy duży niedosyt, ale szczerze mówiąc, myślę że tak jak my wygraliśmy zasłużenie w poprzednim meczu, tak dzisiaj Jastrzębie wygrało zasłużenie - powiedział Paweł Cretti, trener Wigier. - Jak się przegrywa 1:0, mimo, że nie stwarza się zbyt wielu sytuacji, ale toczy w miarę wyrównaną walkę z zespołem grającym jedną z ciekawszych piłek w tej lidze, mającym w swoim składzie zawodników, którym piłka nie przeszkadza, to można mieć ten niedosyt. Za mało zrobiliśmy w pierwszej połowie, trochę więcej w drugiej, ale mimo wszystko czegoś zabrakło, a czego, to zanalizujemy sobie w następnych dniach.

Już w piątek Wigry zagrają także na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

GKS Jastrzębie - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)