I liga siatkarzy: Ślepsk - Wanda 2:0. Lekko nie było

Kibice w Suwałkach zobaczyli w weekend dwa zacięte mecze
Kibice w Suwałkach zobaczyli w weekend dwa zacięte mecze Wojciech Drażba
Ślepsk Suwałki pokonał 3:2 i 3:1 Wandę Kraków w play-out I ligi siatkarzy. Do szczęścia suwalczanom brakuje jeszcze jednego zwycięstwa.

Mimo że Wanda po rundzie zasadniczej była ostatnia, to w Suwałkach postawiła gospodarzom zacięty opór i o obie wygrane nie było łatwo. Gracze Ślepska są sami sobie winni, bo razili niedokładnością.
- Proste błędy w ataku, no i irytująca liczba popsutych zagrywek . Sami doprowadzamy siebie do wielkich nerwów - denerwuje się Adam Aleksandrowicz, trener Ślepska.

Już w sobotę mogło być łatwo i przyjemnie, bo suwalczanie w miarę łatwo wygrali dwa sety.
- I pomyśleliśmy, niestety, że już jest po meczu - przyznaje Kamil Skrzypkowski, kapitan Ślepska. - W następnej odsłonie goście nas zmasakrowali - dorzuca.
Na szczęście w tie-breaku, od stanu 7:7 inicjatywa należała do miejscowych, którzy wygrali do 9.

W niedzielę Wanda wygrała pierwszego seta, ale potem gospodarze zwarli szyki i zaczęli prezentować się znacznie lepiej. Kłopoty były jeszcze w trzeciej partii, ale wszystko skończyło się szczęśliwie.