I liga siatkarzy: KPS Siedlce - BAS Białystok 3:2. Znów wygrali pierwszego seta, by przegrać cały mecz.

Siatkarze BAS-u Białystok wciąż nie cieszyli się w tym sezonie ze zwycięstwa w I lidze Wojciech Wojtkielewicz
Piąty mecz i piąte niepowodzenie BAS-u Białystok. Tym razem beniaminek I ligi przegrał na wyjeździe z KPS-em Siedlce 2:3.

Tradycją stało się już, że białostoczanie są górą w pierwszym secie, po czym przegrywają całe spotkanie. Z wyjątkiem starcia z MKS-em Będzin (0:3) taki przebieg miały wszystkie pozostałe mecze naszego zespołu. W Siedlcach drużyna trenera Krzysztofa Andrzejewskiego wywalczyła co prawda punkt, ale żeby uciekać z dolnych rejonów tabeli, trzeba wygrywać.

W secie otwarcie goście szybko przejęli inicjatywę. Po asie serwisowym Karola Rawiaka prowadzili 14:11 i nie pozwolili rywalom na odrobienie strat, kończąc atakiem Jędrzeja Gossa (25:20). W kolejnej odsłonie też początkowo zanosiło się na triumf BAS-u, który prowadził już 12:8. Niestety, w tym momencie miejscowi ruszyli do szturmu. Błyskawicznie wyrównali (14:14) potem wyszli na prowadzenie i doprowadzili do remisu.

W trzecim secie znów BAS szybko odskoczył przeciwnikom (13:8), ale tym razem nasi siatkarze nie pozwolili na zwrot akcji i kontrolując wydarzenia wygrali do 22. Szansa na zwycięstwo była do prowadzenia gospodarzy w kolejnej odsłonie 18:16. Niestety, od tego momentu na parkiecie niepodzielnie rządził KPS Siedlce, który wygrał czwartego seta 25:17, a tie-break 15:7.