I LIGA SIATKARZY. BAS Białystok poległ w Lublinie. To piąta porażka naszego zespołu

BAS Białystok nie doczekał się jeszcze pierwszoligowego zwycięstwa
BAS Białystok nie doczekał się jeszcze pierwszoligowego zwycięstwa Wojciech Wojtkielewicz
Ciężki początek pierwszoligowego sezonu ma BAS Białystok. Nasz zespół przegrał w Lublinie z LUK Politechniką 0:3 w rozegranym awansem meczu 28. kolejki. Była to piąta z rzędu porażka podlaskich siatkarzy.

Trudno było spodziewać się sukcesu białostoczan w hali rywala, który dotąd nie stracił jeszcze nawet seta.

- Nie da się ukryć, że jesteśmy faworytem tego starcia, ale dla nas to też nowa rzeczywistość. Gramy u siebie, lecz przy pustych i po dłuższej przerwie. BAS to drużyna walcząca i jej zawodnicy w każdym meczu udowadniają, że chcą zwyciężać, a przede wszystkim utrzymać się w lidze. Liczę jednak na to, że staniemy na wysokości zadania i zainkasujemy komplet punktów - mówił przed meczem trener lubelskiej ekipy Maciej Kołodziejczyk, cytowany przez portal tauron1liga.pl

Wydarzenia na parkiecie potwierdziły, że tabela nie kłamie. Inicjatywa cały czas należała do gospodarzy, którzy nie musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by sięgnąć po komplet punktów. Tylko w drugim secie białostoczanie odrobili kilkupunktową stratę, doprowadzając do remisu 13:13. Potem jednak rywale wrzucili piąty bieg i szybko odjechali Podlasianom.