I liga siatkarzy: Astra Nowa Sól - BAS Białystok 3:0. Po raz pierwszy wracają z niczym

Białostoccy siatkarze spadli na 14. miejsce w tabeli I ligi
Białostoccy siatkarze spadli na 14. miejsce w tabeli I ligi Wojciech Wojtkielewicz
Po raz pierwszy w tym sezonie bez zdobyczy punktowej wrócił do domu Bas Białystok. Nasi pierwszoligowi siatkarze przegrali na wyjeździe z Astrą Nowa Sól 0:3. Po porażce drużyna trenera Krzysztofa Andrzejewskiego spadła na 14. miejsce w tabeli.

Białostoczanie dotąd w najgorszy razie wracali do domu z punktem, po porażkach 2:3 w Bydgoszczy i Siedlcach, a Legię pokonali w stolicy 3:1. Do tego Nowa Sól dobrze im się kojarzyła, bo to właśnie tam wywalczyli niespełna pół roku temu awans do I ligi, ogrywając Astrę 3:1. Rewanż gospodarzy w starciu beniaminków był srogi.

Astra Nowa Sól - BAS Białystok 3:0. Goście gonili wynik w każdym secie

Wynik oddaję przewagę rywali. Podlasianie w każdym secie musieli gonić wynik. W premierowej odsłonie obronili kilka setboli ale przegrali do 23. W kolejnej partii nie istnieli i zostali rozbici 25:15. Najbardziej zacięty był ostatni set. BAS Białystok przegrywał już 22:24, ale Astra nie wykorzystała obu meczboli. Niestety, w grze na przewagi górą byli siatkarze z Nowej Soli, którzy triumfowali do 25 i w całym meczu 3:0.

Kolejne spotkanie BAS Białystok rozegra u siebie w sobotę - 19 listopada, a ich rywalem będzie AZS AGH Kraków. Początek potyczki o godz. 18, w hali SP 50 przy ul. Pułaskiego 96.

WYNIKI 9. KOLEJKI

• Astra Nowa Sól - BAS Białystok 3:0 (25:23, 25:15, 27:25).
  • BAS Białystok: Rawiak, Goss, Turski, Naliwajko, Czetowicz, Szmat, Ostaszewski (libero) oraz Walczak, Janikowski, Wójcik i Witkoś.
  • Gwardia Wrocław - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0, Legia Warszawa - KPS Siedlce 3:1, Krispol Września - Avia Świdnik 0:3, AZS AGH Kraków - Visła Bydgoszcz 2:3, Norwid Częstochowa - MKS Będzin 3:2, Chrobry Głogów - SMS PZPS Spała3:0.
  • Niedziela: Mickiewicz Kluczbork - Olimpia Sulęcin (godz. 17).

1. MKS Będzin 9 22 25:8
2. Avia Świdnik 9 21 24:11
3. Visła Bydgoszcz 9 20 26:16
4. Gwardia Wrocław 9 20 22:11
5. Mickiewicz Kluczbork 8 18 21:9
6. Norwid Częstochowa 9 17 22:17
7. Astra Nowa Sól 9 15 19:16