Hutnik Kraków - Wigry Suwałki. Kolejne trzy punkty na wyjeździe suwalczan (zdjęcia)

Adam Muśko
Mecz Hutnik Kraków - Wigry Suwałki
Mecz Hutnik Kraków - Wigry Suwałki Joanna Urbaniec
Wigry Suwałki wygrały 2:1 wyjazdowy mecz z Hutnikiem Kraków.

Przed tygodniem Wigry niespodziewanie przegrały 1:2 u siebie z beniaminkiem z Ostródy. Wyjazdowy mecz z Hutnikiem miał być powrotem na zwycięską ścieżkę. I tak się stało, ale oczywiście łatwo nie było. Pomimo, że drużyny w tabeli dzieli wręcz przepaść to Wigrom było bardzo trudno stwarzać okazje bramkowe. Być może wynikało to z braku podstawowego zawodnika środka pola Bartłomieja Babiarza i najskuteczniejszego strzelca Kamila Adamka. Mało tego, suwalczanie sami mogli stracić gola w 33 minucie, gdy jeden z zawodników Hutnika po kontrze znalazł się sam na sam z Hieronimem Zochem, ale bramkarz Wigier obronił jego strzał. Nie udawało się z akcji to Wigry strzeliły ze stałego fragmentu gry. W 41 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową prowadzenie gościom dał Łukasz Bogusławski.

Dziesięć minut po wznowieniu gry przed Wigrami pojawiła się szansa na dwubramkowe prowadzenie, gdyż sędzia podyktował rzut karny po faulu na Adrianie Piekarskim. Takiej okazji nie zmarnował Patryk Czułowski.

Pomimo, że w ostatnich kilkunastu minutach Hutnik mocno przycisnął to stać tę drużynę było tylko na gola w doliczonym czasie gry Miłosza Drąga.

Hutnik Kraków – Wigry Suwałki 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 – Łukasz Bogusławski (40), 0:2 – Patryk Czułowski (55. karny), 1:2 – Miłosz Drąg (90).
Hutnik: Smug - Olszewski, Kędziora, Zając, Reczulski (73. Antoniak) – Ozimek (73. Jodłowski), Kieliś (73. Hajduk), Drąg, Świątek, Linca – Hafez (73. Sobala).
Wigry: Zoch – Aftyka (90. Suski), Šoljić, Piekarski, Dobrotka, Liszka – Gojko, Czułowski (90. Kozłowski), Bogusławski (78. Karankiewicz), Gierach (89. Świątek) – Sauczek (90. Gużewski).
Żółte kartki: Hafez, Linca, Hajduk (Hutnik), Gierach, Piekarski (Wigry).

Inne wyniki 13. kolejki
Stal Rzeszów – Bytovia Bytów 3:3 (2:2). Bramki: 1:0 – Maciejewski (5), 1:1 – Zawistowski (23.-karny), 1:2 – Zawistowski (33), 2:2 – Fojut, 3:2 – Sławek (67), 3:3 – Giel (83).

Sokół Ostróda – Motor Lublin 1:0 (0:0). Bramka: Wicki (52).

GKS Katowice – KKS 1925 Kalisz 4:1 (1:1). Bramki: 0:1 – Majewski (20), 1:1 – Gałecki (35), 2:1 – Błąd (52), 3:1 – Sanocki (56), 4:1 – Woźniak (72).

Lech II Poznań – Śląsk II Wrocław 2:1 (0:0). Bramki: 0:1 – Szpakowski (50), 1:1 – Jacenko (57), 2:1 – Klupś (70).

Górnik Polkowice – Garbarnia Kraków 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 – Piątkowski (7), 2:0 – Piątkowski (39), 2:1 – Kowalski (90. - karny).

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 – Holik (30), 1:1 – Pierzchała (84), 1:2 – Wojtyra (87).

Olimpia Grudziądz – Błękitni Stargard 2:2 (2:0). Bramki: 1:0 – Kujawa (10. - samobójcza), 2:0 – Graczyk (37), 2:1 – Niedojad (69), 2:2 – Ostrowski (90).

Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 – Machalski (23. - karny), 1:1 – Surdykowski (60. - karny). Pauza: Chojniczanka.