Huragan słabnie, Olimpia nowym liderem

Mariusz Dzienis (w niebieskim stroju) jest kluczowym piłkarzem Olimpii Zambrów
Mariusz Dzienis (w niebieskim stroju) jest kluczowym piłkarzem Olimpii Zambrów Anatol Chomicz
W derbach Podlasia Olimpia Zambrów wygrała 4:0 z Promieniem Mońki i została nowym liderem III ligi. Prowadzący dotąd Huragan Morąg zremisował 1:1 z Wissą Szczuczyn.

Promień w Zambrowie skuteczny opór stawiał tylko przez pół godziny. Potem z 16 metrów celnie uderzył Mariusz Dzienis i Olimpia rozpoczęła egzekucję. Na 2:0 podwyższył tuż po przerwie Tomasz Jakuszewski. W końcówce gospodarze dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Dobrą informacją dla kibiców z Zambrowa jest też powrót do zespołu po kontuzji grającego trenera i najlepszego strzelca - Wojciecha Kobeszki, który pojawił się na boisku w 67. minucie.

- Miałem nawet okazję, by trafić do siatki, lecz jej nie wykorzystałem. Przerwa w treningach robi jednak swoje - komentuje Kobeszko.

Szkoleniowiec zambrowian miał jednak też swój udział w triumfie, bo zaliczył asystę przy trafieniu na 4:0 Łukasza Trzaski.

Cenny punkt z Mrąga wywiozła Wissa.

- Mogło być jeszcze lepiej, bo przed objęciem prowadzenia mieliśmy dwie dobre okazje strzeleckie. Ale remis 1:1 nikogo nie krzywdzi - uważa prezes beniaminka ze Szczuczyna Janusz Marcinkiewicz.

Udany weekend podlaskich drużyn uzupełniają efektowne zwycięstwa znakomicie radzącego sobie Dębu Dąbrowa Białostocka (5:2 w Braniewie z Zatoką) i Pogoni Łapy (4:1 u siebie z MKS Korsze) oraz cenny remis 1:1 Warmii Grajewo w Węgorzewie z Vęgorią.

WYNIKI 23. KOLEJKI

Olimpia Zambrów - Promień Mońki 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 - Dzienis (31), 2:0 - Jakuszewski (47), 3:0 - Dzierzgowski (73), 4:0 - Trzaska (77).

Zatoka Braniewo - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:5 (1:3).
Bramki: 0:1 - Baranowski (3-karny), 1:1 - Piesiecki ((20-samobójcza), 1:2 - Tochwin (25), 1:3 - Karankiewicz (35), 1:4 - Sawicki (50), 2:4 - Komorowski (70-karny), 2:5 - Sawicki (90).

Huragan Morąg - Wissa Szczuczyn 1:1 (1:1).
Bramki: 0:1 - Kozikowski (18), 1:1 - Mędrzycki (28-karny).

Vęgoria Węgorzewo - Warmia Grajewo 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 - Tuzinowski (70), 1:1 - Koleśnik (83).

Pogoń Łapy - MKS Korsze 4:1 (4:0).
Bramki: 1:0 - Suchodolski (3-samobójcza), 2:0 - Marczuk (18), 3:0 - Ksepka (40), 4:0 - Halicki (45), 4:1 - Sawicki (47).

Czarni Olecko - Concordia Elbląg 0:2, Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo 0:0, Start Działdowo - Mazur Ełk 1:0.