Hubert Hurkacz grał z Novakiem Djokoviciem w ćwierćfinale turnieju w Dubaju!

Łukasz Konstanty
Hubert Hurkacz gra z Novakiem Djokoviciem.
Hubert Hurkacz gra z Novakiem Djokoviciem. Fot. PAP/EPA/Yoshua Arias
Trudniejszego rywala w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Dubaju być nie mogło. Lider światowego rankingu tenisistów i zawodnik, który w ostatnich miesiącach rzadko schodzi z kortu pokonany, czyli Novak Djoković, był przeciwnikiem Huberta Hurkacza, a stawką pojedynku był awans do najlepszej czwórki zmagań w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zobacz, jak wyglądała nasza relacja na żywo z pojedynku z udziałem Polaka.

Turniej ATP w Dubaju. Hubert Hurkacz - Novak Djoković 3:6, 5:7 - mecz trwa

Mecz, którego stawką jest awans do półfinału turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
18:0602.03.2023

Serb spotkanie zakończył asem serwisowym. W półfinale zagra z Daniiłem Miedwiediewem lub Borną Coriciem.

18:0502.03.2023

Zgodnie z przewidywaniami Djoković zamknął seta - 7:5 w drugiej partii i triumf w całym meczu Serba

18:0102.03.2023

Cztery break pointy obronione, za piątym razem Hubert nie dał rady. Przełamanie na korzyść Serba - 5:6! Czy to już koniec marzeń Polaka?

17:5502.03.2023

Udało się, Hurkacz obronił dwa break pointy! Po 40-40 w jedenastym gemie

17:5302.03.2023

Kłopoty Hurkacza, dwie okazje na przełamanie dla Djokovicia.

17:5102.03.2023

Wreszcie jakaś odmiana. Hubert prowadził już 30-0 przy serwisie rywala, ale Serb zdołał się wybronić. 5:5.

17:4702.03.2023

5:4 dla Polaka!

17:4402.03.2023

Już 4:4. Znów gem do zera dla Serba. Czy Polak znajdzie sposób na przełamanie doskonałego rywala?

17:4102.03.2023

Kolejny udany gem Hurkacza - dwa asy serwisowe i 4:3 dla Polaka.

17:3802.03.2023

Dopiero za trzecim podejściem w drugim secie Hurkaczowi udało się zyskać maleńki punkcik przy serwisie rywala, nie zdało się to jednak na wiele, bo gem i tak dla Serba - 3:3

17:3402.03.2023

Hurkacz walczy. Łatwo wygrany własny gem serwisowy i 3:2 dla Polaka

17:3202.03.2023

Djoković znów bezproblemowe, bez strat własnych, wygrał gema - 2:2

17:2902.03.2023

Czwartym asem serwisowym, a pierwszym w drugim secie zakończył trzeciego gema Hubert. 2:1 dla Polaka w drugiej partii.

17:2602.03.2023

Djoković odwdzięczył się Polakowi i również nie pozwolił mu na zdobycie jakiegokolwiek punktu przy własnym podaniu - 1:1

17:2302.03.2023

Drugi set rozpoczął się idealnie dla Polaka, który wygrał gema bez straty punktu!

17:1702.03.2023

Miłe złego początki. Polak jako pierwszy zdobył punkty w dziewiątym gemie, ale potem wszystko potoczyło się tak, jak we wcześniejszych gemach, w których serwował Djoković. Pierwszy set dla Serba, który tę część meczu zakończył asem serwisowym - 6:3.

17:1502.03.2023

Szybko wygrany gem przez Polaka do 15 i jest 5:3 dla Serba. Przed nami najważniejszy moment seta.

17:1002.03.2023

Djoković się nie zatrzymuje. Prowadzi już 5:2 i jest coraz bliżej triumfu w pierwszym secie.

17:0702.03.2023

Hurkacz wygrywa gema do 15. 4:2 dla Djokovicia.

17:0302.03.2023

Djoković, podobnie jak Hurkacz, miał kłopoty z wprowadzaniem piłki do gry, nie przeszkodziło mu to jednak powiększyć przewagi. 4:1 dla Serba

16:5902.03.2023

Dwa break pointy co prawda Hubert obronił, za trzecim razem rywal dopiął jednak swego. Przełamanie i 3:1 dla Serba

16:5602.03.2023

Niestety, Hurkacz ma problemy z serwisem, pierwsze podanie nie trafia w wyznaczone pole. W efekcie Djoković ma trzy szanse na przełamanie.

16:5302.03.2023

Serb niezwykle skuteczny przy własnym serwisie. Znów wygrał gema do 15 i prowadzi w pierwszym secie 2:1

16:4902.03.2023

Już 1:1. Nie było idealnie (pomyłki przy pierwszym podaniu), ale gema Polak zakończył asem serwisowym

16:4602.03.2023

Serb bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, prowadzi 1:0.

16:4302.03.2023

Zaczęli. Serwuje Djoković.

16:3502.03.2023

Zawodnicy rozgrzewają się, niebawem początek meczu.

16:3202.03.2023

Faworytem dzisiejszego pojedynku jest Djoković, który nie przegrał jeszcze w 2023 roku meczu. Serb wygrał też wszystkie dotychczasowe potyczki z Hubertem.

16:2802.03.2023

Spotkanie powinno rozpocząć się ok. godziny 16:40.

16:2202.03.2023

Witamy w relacji na żywo z ćwierćfinałowego meczu tenisowego turnieju ATP w Dubaju, w którym zmierzą się Hubert Hurkacz i Serb Novak Djoković.