Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Holohostessa. Stworzył ją białostoczanin Karol Skoczek

Aneta Boruch [email protected] tel. 85 748 96 63
Karol Skoczek obok stworzonej przez siebie holohostessy na stoisku Samaszu podczas targów w Kielcach.
Karol Skoczek obok stworzonej przez siebie holohostessy na stoisku Samaszu podczas targów w Kielcach.
Wyświetlana z projektora postać opowiada o firmie i jej produktach - tak wygląda holohostessa. Stworzył ją białostoczanin Karol Skoczek. Już miała swoją premierę na targach. Jedna z potężnych firm ogólnopolskich chce ją kupić na wyłączność.

Nad koncepcją pracowałem trzy miesiące - opowiada Karol Skoczek z firmy Visualpromo, twórca holohostessy. - I ciągle staram się rozwijać ten pomysł.

To całkiem nowa technologia, wykorzystująca projekcję oraz specjalne polimery do wyświetlania obrazu. Całość przypomina hologram. Pierwsza w Polsce wirtualna hostessa powstała w Białymstoku i ma twarz zaprzyjaźnionej z Karolem Skoczkiem aktorki. Jej pierwszy publiczny występ odbył się na targach rolniczych Agrotech w Kielcach. Prezentowała tam ofertę białostockiej firmy Samasz, produkującej maszyny rolnicze. Jej widok zaskoczył i zszokował odwiedzających targi.

- W alejce obok naszego stoiska co chwila robiły się zatory - śmieje się Karol Skoczek. - Wszyscy chcieli jej posłuchać, obejrzeć, a nawet dotknąć.

- Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z tego projektu, bo szukamy nowatorskich pomysłów, żeby zaciekawić klientów i pokazać coś innego - mówi Maciej Stolarski, wiceprezes firmy Samasz. - Umożliwiło to nam zaprezentowanie naszych produktów w innowacyjny sposób.

Sukces wirtualnej hostessy od razu przełożył się też na stronę biznesową projektu młodego białostockiego przedsiębiorcy. W kolejce do niego ustawiają się zainteresowani skorzystaniem z nowatorskiej technologii. Prowadzi już rozmowy z Auchan, żeby opracować dla nich wersję, w której będzie widać całą stojącą kobiecą postać. Projektem poważnie zainteresowali się także szefowie Grupy Azoty. Do tego stopnia, że chcą kupić pomysł na wyłączność.

To cieszy twórcę holohostessy. Bo oznacza konkretny zysk dla firmy.

Jego pomysł na biznes to skutek problemów ze znalezieniem pracy po skończeniu studiów 1,5 roku temu. Dużym wsparciem była dla niego dotacja unijna na założenie działalności gospodarczej. Niedawno pomyślnie przeszedł rekrutację i jest już lokatorem Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ma jasno sprecyzowaną wizję swojej biznesowej przyszłości. - Będę dalej udoskonalał holostessę, chciałbym, by wyglądała bardziej ludzko - mówi.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny