Helios Białystok uporał się z Mazovią i jest liderem

Karol Potaś
Białostoczanki (w fioletowych koszulkach) są wciąż niepokonane w rozgrywkach pierwszej ligi Andrzej Zgiet
Pierwszoligowe zawodniczki Heliosa Białystok pokonały we własnej hali 7:4 Mazovię Grodzisk Mazowiecki i awansowały na pozycję lidera.

Z każdym kolejnym spotkaniem gramy lepiej. Miesięczna przerwa w rozgrywkach sprawiła, że - szczególnie podstawowe zawodniczki – zrobiły wielki postęp - mówi Bartosz Łuckiewicz, trener futsalistek Heliosa.

Białostoczanki rozpoczęły mecz w bardzo dobrym stylu i już po pierwszej połowie prowadziły 5:2. W drugiej części gry przyjezdne, na około siedem minut do końca spotkania, doprowadziły jednak do stanu 5:4 i wygrana była zagrożona.
- W pierwszych minutach drugiej połowy niespodziewanie przysnęliśmy. Zrobiło się nerwowo. Na szczęście Monika Czudzinowicz strzeliła dwie bramki w odstępie trzech minut i utrzymaliśmy mecz pod kontrolą – opowiada szkoleniowiec piłkarek z Podlasia.
Szczególne wyróżnienie należy się bramkarce Heliosa - Katarzynie Bryk, która po raz kolejny udowodniła, że posiada duże umiejętności i jest silnym punktem zespołu.

– Kasia przyjeżdża do nas aż z Opoczna i jest naszą ostoją. W każdym meczu prezentuje równy, bardzo wysoki poziom. Dzięki temu - mimo że mamy jeszcze problemy z grą w obronie – możemy dopisywać do swojego konta kolejne punkty - komplementuje podopieczną Łuckiewicz.

Kolejny mecz Podlasianki rozegrają już w sobotę, na wyjeździ z ostatnią w tabeli Gwiazdą Kania Toruń.