Olimpia Zambrów wreszcie zainkasowała trzy punkty
Olimpia Zambrów wreszcie zainkasowała trzy punkty Ewa Bujko-Zielińska
Takie weekendy lubimy. Dwa zwycięstwa odniosły nasze drużyny w III lidze. Olimpia Zambrów przerwała serię porażek i wygrała na wyjeździe z Sokołem Ostróda 3:1. Jagiellonia kontynuuje dobra passę i rozbiła u siebie Legionovię Legionowo 4:0. Hat-trickiem popisał się Maciej Bortniczuk.

Już w 5. minucie Kamil Zalewski zdobył dla Olimpii Zambrów prowadzenie w meczu wyjazdowym z Sokołem Ostróda. Gospodarze odpowiedzieli golem Daniana Lubaka. Na prowadzenie zespół z Zambrowa wyprowadził po przerwie Paweł Łydkowski i Sokół raz jeszcze wyrównał. Z bramki Adama Stefańskiego nie cieszył się długo. 60 sekund później Marcel Bykowski strzelił dla Olimpii trzeciego gola, jak się później okazało gola na wagę zwycięstwa.

- Nastawialiśmy się na mecz walki, oba zespoły chciały przerwać swoją złą passę. W meczach wiosennych Sokół zdobył tylko punkt, my trzy. Dzisiaj nie styl, a wynik się liczył. Trzy razy wychodziliśmy na prowadzenie, byliśmy mocno zdeterminowani i to było widać na boisku. Jakościowo jest nieźle, ale brakowało wygranych. Bardzo czekałem na to zwycięstwo - powiedział po meczu trener Olimpii Zambrów Bartosz Grzelak.

A w Białymstoku rezerwy Jagiellonii rozbiły Legionovię Legionowo 4:0. Hat-trickiem popisał się Maciej Bortniczuk. Dzięki temu zwycięstwu Żółto-Czerwoni są już na siódmym miejscu w tabeli.

Sokół Ostróda - Olimpia Zambrów 2:3 (1:1).
Bramki: 0:1 Kamil Zalewski 5, 1:1 Damian Lubak 23, 1:2 Paweł Łydkowski 57, 2:2 Adam Stefański 70, 3:2 Marcel Bykowski 71.
Olimpia: Jakub Kanclerz – Bartosz Ciborowski, Rafał Kiczuk, Paweł Łydkowski, Adam Pazio (90. Nazar Malinowskyj), Kacper Głowicki (63. Sebastian Pociecha), Rafał Parobczyk, Jakub Jakimiuk (80. Oleksandr Piatow), Marcel Bykowski (90. Kacper Poreda), Kamil Zalewski (80. Przemysław Jastrzębski).

Jagiellonia II Białystok - Legionovia Legionowo 4:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Maciej Bortniczuk 17, 2:0 Maciej Bortniczuk 48, 3:0 Maciej Bortniczuk 72, 4:0 Radosław Zyśk 79.

Pozostałe wyniki 24. kolejki
Błonianka Błonie - Mławianka Mława 1:4 (0:3).
Bramki: 0:1 Odilon 3, 0:2 Mateusz Stryjewski 24, 0:3 Mateusz Stryjewski 25, 0:4 Michał Stryjewski 51 z karnego, 1:4 Adam Niemyjski 90.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legia II Warszawa 0:0.
Broń Radom - Warta Sieradz 2:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Kacper Sionkowski 15 (samobójcza), 1:1 Seweryn Michalski 19 z karnegho, 2:1 Kamil Odolak 71.
Ursus Warszawa - Pilica Białobrzegi 3:1 (2:1).
Bramki: 1:0 Filip Dziełak 38, 2:0 Filip Dziełak 40, 2:1 Maciej Kencel 44, 3:1 Mateusz Wysocki 52.
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Concordia Elbląg 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Kacper Przedbora 90.
Pelikan Łowicz - ŁKS II Łódź 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Mateusz Bąkowicz 27.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Unia Skierniewice 4:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Aleksander Gajgier 60, 2:0 Michał Strzałkowski 71, 3:0 Jakub Apolinarski 80, 4:0 Dominik Gedek 88.

1. Mławianka Mława 24 46 66-43
2. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 24 46 46-27
3. ŁKS II Łódź 24 44 53-30
4. Lechia Tomaszów Mazowiecki 24 44 39-27
5. Legionovia Legionowo 24 43 51-32
6. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 24 41 43-30
7. Jagiellonia II Białystok 23 39 50-32
8. Legia II Warszawa 24 39 45-34