Handel idzie na północ Białegostoku

Maryla Pawlak-Żalikowska, fot. Anatol Chomicz
Fasty - kiedyś chluba Białegostoku - znów zaczynają żyć
Fasty - kiedyś chluba Białegostoku - znów zaczynają żyć
Jeszcze nie tak dawno trudno było znaleźć motyw do wyprawy w okolice Fast.

Chociaż Aneks (dziś Centrum Fasty) był świetnie zaopatrzonym sklepem, dla niego jednego nie każdemu chciało się ruszać na peryferie miasta.

To właśnie Havo nadaje ton dzisiejszej estetyce Fast, bo firma przeniosła tu również do odnowionego budynku obok swoją siedzibę i hurtownię. Ta ostatnia jest większa od poprzedniej o 10 tysięcy mkw. I ma wyższy standard. Wyposażona została w specjalistyczne rampy, podjazdy i ciągi komunikacyjne.

– Havo stale rozbudowuje sieć swoich sklepów ze sprzętem AGD i RTV, rozszerza także sprzedaż za pośrednictwem Internetu – wyjaśnia Artur Żochowski, wiceprezes spółki. – Inwestycja w nowoczesny budynek hurtowni, spełniający jednocześnie funkcje centrum logistycznego, była więc konieczna.

Te dwie inwestycje – Havo i Havo Plus, ze względu na odrestaurowane budynki, całkowicie zmieniły widok Fast.

 

Rewolucyjna przeprowadzka Podlasiaka

 

Białostockie przedsiębiorstwo, znane przede wszystkim z handlu dywanami czy wykładzinami, przeniosło swoje magazyny z Centrum Fasty (dawny Aneks) na teren starych hal kombinatu. Zaniedbane przez lata pomieszczenia, o ciekawych architektonicznie stropach, zapełniają się rulonami z Podlasiaka. Na razie budynki przechodzą podstawowe remonty, a na wiosnę i tu – jak na siedzibie Havo – pojawią się nowe, cieszące oko tynki. Wtedy i ta zmiana będzie widoczna dla tego, kto zawita do dzielnicy. Ale warto przyjść już teraz, bo owa przeprowadzka magazynów Podlasiaka zmieniła ofertę w Centrum Fasty.

– Po przeprowadzce zwolniliśmy tam blisko 4400 mkw. powierzchni – wyjaśnia Roman Kukliński, dyrektor handlowy PH Podlasiak. – To miejsce zajęły salony meblowe: Meble Vox (nie było do tej pory w Białymstoku sklepu firmowego tej firmy) oraz Mebel House i Klara Meble.

Te dwa ostatnie salony są własnością Podlasiaka, który na uzyskanej powierzchni rozszerzył też swoją ofertę dywanów i wykładzin.

W rezultacie w Fastach mamy teraz największe w Białymstoku i okolicach centrum sprzedaży mebli!

 

Sklep Sweet Home

 

Jak już informowaliśmy pod koniec października, w Fastach został też otwarty magazyn na potrzeby sklepu internetowego Sweet Home, który należy do Andropolu Andrychów, właściciela mieszczącej się tu Białostockiej Wykończalni Tkanin. I już na początku grudnia ruszy tu jeszcze hurtownia i duży sklep detaliczny Sweet Home, w którym można będzie kupić nie tylko towary dostępne w sieci, czyli pościel i obrusy (drukowane w BWT), ale także ręczniki, szlafroki oraz tekstylia domowe jak obrusy, narzuty, serwety oraz pledy.

Również ten budynek zyska nowe elewacje. To dobrze, że podupadające zabudowania po kombinacie powoli znów zaczynają żyć.

 

Nie tylko zagraniczne sieci wpływają na oblicze Białegostoku. To „nasze” Havo, Podlasiak i Białostocka Wykończalnia Tkanin zamieniają przemysłową dzielnicę miasta w handlową.

 

FORUM LOKALNEGO BIZNESU - Mirela Paterok

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie