W Toruniu przez dwa dni odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Reprezentanci Podlasia Białystok wracają z nich z trzema złotymi medalami i dwoma brązowymi krążkami.

Doskonale w konkursie pchnięcia kulą spisała sie Klaudia Kardasz. Zawodniczka Podlasia Białystok trzykrotnie w konkursie przekroczyła 18 metrów, a wynikiem 18.57 zapewniła sobie prawo startu w halowych mistrzostwach Europy oraz na igrzyskach w Tokio. W pierwszej próbie Kardasz osiągnęła 18.03, w drugiej 18.57 i jeszcze w piątej 18.01 m.

– Wiedziałam, że stać mnie na próbę powyżej 18 metrów, ale 18.57 to dla mnie pozytywne i duże zaskoczenie – mówiła po konkursie Klaudia Kardasz.

W finale kuli kobiet startowała także zawodniczka Prefbet Śniadowo-Sonarol Łomża Beata Trzonkowska. Rezultatem 13.42 zajęła ósme miejsce.

Drugi złoty medal dla Podlasia Białystok wywalczył w biegu na 60 metrów przez płotki Damian Czykier. Białostoczanin uzyskał 7.59 czym wyrównał najlepsze swoje tegoroczne osiągnięcie.

To juz piąty halowy tytuł mistrza Polski, który wywalczył Damian Czykier.

– Moja forma wzrasta - powiedzial przed kamerami TVPSport nasz złoty medalista. – I jestem spokojny, że będzie ciągle wzrastała. Dzisiaj tylko żałuję słabego startu biegu. Jeżeli będę się dobrze czuł, tak jak podczas dzisiejszych zawodów, to na mistrzostwach Europy wszystko może się zdarzyć – zakończył Czykier.

W finale pobiegł także inny zawodnikPodlasia Krystian Śniło, który wynikiem 8.18 zajął ósme miejsce.
Wicemistrzem biegu na 60 metrów przez płotki został Krzysztof Kiljan (AZSAWF Warszawa) 7.65, a brąz zdobył Artur Noga (AZSAWFWarszawa) 7.74.

Po raz dziewiąty mistrzynią Polski została Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok). Niestety, nasza skoczkini wzwyż mimo złota była bardzo zawiedziona. Jej wynik to zaledwie 182 cm, co nie daje kwalifikacji do mistrzostw Europy. Trzykrotnie Lićwinko zrzuciła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 186 cm. Dziewiąta była Ewelina Lipska (Podlasie), która pokonała wysokość 170 cm.
Z kolei brązowy medal halowych mistrzostw Polski wywalczył sprinter Podlasia Białystok Rafał Łupiński w biegu na 60 metrów. Białostoczanin uzyskał 6.69. Pierwszy był Remigiusz Olszewski (Zawisza Bydgoszcz) 6.59, a drugi Przemysław Słowikowski (AZSAWF Katowice) 6.65.

Drugi brąz wywalczyła męska sztafeta Podlasia Bialystok 4x200 metrów, która biegła w składzie: Artur Łęczycki, Radosław Sacharczuk, Maksymilian Klepacki, Damian Czykier.

Ponadto piąte miejsce w biegu na 200 metrów zajęła Marlena Gola (Podlasie Białystok) z wynikiem 24.18. W eliminacjach uzyskała 23.96, co w finale skutkowałoby brązowym medalem.

Także na piątym miejscu uplasował się Sebastian Moszczyński z Podlasia Białystok w konkursie skoku wzwyż. Podlasianin uzyskał 2.08. Wygrał Norbert Kobielski z wynikiem 2.22.

Ponadto ósme miejsce w biegu na 800 metrow zajęła Justyna Jelska (Podlasie Białystok) 2:11,33. Złoty medal zdobyła Joanna Jóźwik (AZSAWFKatowice) 2:01.90