Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hajnowianin roku 2010. Wybierz najlepszego.

Iza Dudar [email protected] tel. 85 682 23 95
Wybierz najlepszego Hajnowianina roku 2010.
Wybierz najlepszego Hajnowianina roku 2010. Fot. sxc.hu
Już po raz czwarty nasi Czytelnicy zdecydują, kto otrzyma ten zaszczytny tytuł. Jak zawsze, stanie się to podczas uroczystej gali, która odbędzie się w marcu.

Tytuł Hajnowianin Roku jest wyrazem uznania dla osób, których działalność, dokonania i osiągnięcia w sposób znaczący wpłynęły na życie kulturalne, społeczne czy też gospodarcze całego powiatu hajnowskiego.

W ocenie Czytelników "Kuriera Hajnowskiego" właśnie takimi osobami są laureaci poprzednich edycji naszego plebiscytu, czyli:

- Alla Gryc, zwyciężczyni I edycji plebiscytu
- Wojciech Tołwiński, zwycięzca II edycji plebiscytu
- ks. Krzysztof Grzybowski - Hajnowianin Roku 2009.

Kto już niedługo dołączy do tego zaszczytnego grona?

W ubiegłym tygodniu kapituła plebiscytu, w skład której weszli: Włodzimierz Pietroczuk, starosta powiatu hajnowskiego, Jerzy Sirak, burmistrz miasta Hajnówka, Arkadiusz Panasiuk, wydawca "Pisma Kulturalnego", Iza Dudar i Mateusz Gutowski dziennikarze "Kuriera Hajnowskiego", wytypowała, spośród nazwisk zgłoszonych przez Czytelników, dziesięciu nominowanych do tytułu Hajnowianin Roku 2010.

Głosowanie w plebiscycie Czytelników "Kuriera Hajnowskiego" rozpoczniemy w przyszłym tygodniu. Wtedy też przedstawimy pełną listę kandydatów.

Dziś prezentujemy kolejne osoby nominowane do tytułu Hajnowianin Roku 2010:

Władysław Zin

Tomasz Onikijuk
Tomasz Onikijuk

Władysław Zin

Jest nominowany za najbardziej oczekiwaną książkę minionego roku, czyli "Hajnowskie wspomnienia - pożegnanie przeszłości". W publikacji zawarte są wspomnienia zwykłych wydarzeń życia codziennego w przeszłości naszego miasta i jego mieszkańców. Autor opowiada zapamiętane z dzieciństwa wydarzenia i anegdoty, opisuje ówczesne szkoły, teatr i oczywiście ludzi.

Władysław Zin jest rodowitym hajnowianinem urodzonym w 1925 roku. Całe swoje życie związał z miastem i (swego czasu) z największym zakładem pracy w Hajnówce, zwanym potocznie tartakiem. Władysław Zin przebył w nim drogę od ucznia do stanowisk kierowniczych. Był też instruktorem i egzaminatorem nauki jazdy, członkiem straży pożarnej, budował Sobór Św. Trójcy w Hajnówce.

Tomasz Onkijuk

Jarosław Kot
Jarosław Kot

Tomasz Onikijuk

Został nominowany za wkład w rozwój kultury. Od 2000 roku zajmuje się dokumentowaniem lokalnych wydarzeń oraz ciekawych miejsc. Autor wielu zdjęć i filmów. Film pt. "Jest takie miejsce" był debiutem, który został zakwalifikowany do finału konkursu "Filmowe Podlasie Atakuje". Drugi obraz pt. "Powroty - Rockowisko Hajnówka 2009" powstał po festiwalu, którego był współorganizatorem.
Rozpoczął pracę nad cyklem filmowym "Zapomniane Miejsca na Podlasiu". Jego tematem są miejsca w okolicach Hajnówki i historia żyjących tam ludzi. Powstał już pierwszy film cyklu: "Przewłoka wiecznie żywa", pokazujący dzieje Hotelu Robotniczego w Przewłoce.

Jest laureatem konkursów fotograficznych, m.in. "Podlasie w obiektywie", "Portrety Hajnowian". Nominowany do tytułu Hajnowianin Roku 2009. Od 2009 roku jest członkiem zarządu Towarzystwa Przyjaciół Hajnówki.

Jarosław Kot

Mieczysława Bogdanowicz
Mieczysława Bogdanowicz

Jarosław Kot

Nominowany za rozwój przedsiębiorczości. Od 2004 roku jest prezesem Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Znacząco przyczynił się do rozwoju zakładu. W momencie objęcia funkcji prezesa, firma zajmowała się głównie wywozem nieczystości. Zatrudniała 30 osób, a jej obrót wynosił zaledwie 2 mln złotych. Obecnie PUK jest najszybciej rozwijającą się spółką podległą miastu. Dziś firma zatrudnia 65 osób, a jej obroty sięgają 13 mln złotych.

Dzięki przedsiębiorczości Jarosława Kota, firma znacząco rozszerzyła zakres swojej działalności. Od 2010 roku PUK prowadzi kompleksową działalność we wszystkich dziedzinach branży budowlanej, wykonuje różnego rodzaju prace ziemne. Zakład prowadzi jednocześnie sprzedaż materiałów budowlanych. W tym roku otwarty został również Zakład Zagospodarowania Odpadów podlegający spółce PUK.

Zakład zdobył także część terenu należącego do hajnowskiej firmy Hamech, na którym prowadzone są kolejne inwestycje (budowa parkingów, składu budowlanego oraz sklepu z materiałami budowlanymi).

Mieczysława Bogdanowicz

Anatol Ochryciuk
Anatol Ochryciuk

Mieczysława Bogdanowicz

Pracę zawodową rozpoczęła w 1982 roku. W 1994 roku objęła stanowisko prezesa PSS Społem w Hajnówce. Przejęła spółdzielnię znajdującą się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Między innymi dzięki jej staraniom i załogi udało się wyprowadzić spółdzielnię z kryzysu i wypracować wyniki pozwalające na dalszy rozwój. Dzięki niej spółdzielnia znalazła się wielokrotnie w Klubie Gazel Biznesu, czyli w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.

W 2009 roku Społem otrzymało tytuł "Zasłużony dla Powiatu Hajnowskiego" - za szczególne zasługi na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu.

W 2010 roku firma wyróżniona w III edycji konkursu Gepardy Biznesu - za wkład w rozwój Powszechnej Spółdzielni Spożywców Społem w Hajnówce. Spółdzielnia znalazła się też wśród najbardziej dynamicznych firm pod względem wzrostu wartości rynkowej.

Mieczysława Bogdanowicz jest laureatką XII edycji konkursu na najlepszych spółdzielczych menadżerów "Prymus 2010" organizowanego przez Zarząd Krajowej Rady Spółdzielczej i magazyn "Tęcza Polska".

Anatol Ochryciuk

Mikołaj Pawilcz
Mikołaj Pawilcz

Anatol Ochryciuk

Został nominowany za największą inwestycję w Hajnówce, czyli Park Wodny. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali bardzo długo. Pierwsza dokumentacja techniczna powstała jeszcze w latach 80. Budowę rozpoczęto 2006 roku.

Dziś hajnowska pływalnia jest jednym z najnowocześniejszych wodnych kompleksów rekreacyjno-sportowych w województwie podlaskim. Podzielony na sześć torów basen sportowy o długości 25 m jest otoczony trybunami na 214 miejsc.

Anatol Ochryciuk był burmistrzem miasta Hajnówka w latach: 1998-2010.

Mikołaj Pawilcz

Mikołaj Pawilcz

Wójt gminy Narewka, nominowany za budowę Ośrodka Turystyczno-Rekreacyjnego i Kulturalnego na Starym Dworze nad Zbiornikiem Wodnym Siemianówka.

Dzięki sprawnemu zarządzaniu przez Mikołaja Pawilcza gmina otrzymała w ubiegłym roku wiele nagród i wyróżnień, między innymi: tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play 2010", EuroCertyfikat 2010 w kategorii "Certyfikat Dobrych Praktyk Obsługi i Usług". Narewka została też laureatem rankingu "Europejska Gmina, Europejskie Miasto" w województwie podlaskim.

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny