Grand Prix Zwierzyńca: Za nami trzecie zawody. Pozostał jeszcze wielki finał

Uczestnicy cyklu GP Zwierzyńca mają za sobą trzy biegi w Parku Zwierzynieckim. Przed nimi jeszcze finał na stadionie miejskim. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Barwicka i Andrzej Leończuk okazali się triumfatorami 3. biegu z cyklu Grand Prix Zwierzyńca.

Co ciekawe, ci sami biegacze triumfowali w otwierającej tegoroczny cykl marcowej imprezie.
Barwicka pokonała 10-kilometrową trasę w czasie 43,15 min. i o 47 sekund wyprzedziła Paulinę Łapińską. Trzecia finiszowała Magdalena Borowska (47.13).

Leończuk czasem 33.25 min. zdeklasował konkurentów. Drugi na mecie Patryk Drężek stracił 2.35 min., a na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Ardziewicz, który finiszował ponad cztery minuty za triumfatorem.

W dotychczasowych biegach uczestnicy ścigali się w Parku Zwierzynieckim. 3 czerwca przeprowadzony zostanie na stadionie miejskim wielki finał GP Zwierzyńca, w którym dodatkowo przewidziane są biegi dla dzieci oraz na dystansie 5 km. W finale wystartować ma ponad pół tysiąca biegaczy.

Organizatorem cyklu, który organizowany jest już po raz czwarty, jest Klub Biegowy „Biegostok”.