Już 1 kwietnia na Hali Sportowej Uniwersytetu w Białymstoku pojawią się chętni do niesienia pomocy i uczestnictwa w sportowej rywali absolwenci uczelni.
To właśnie przy Świerkowej odbędzie się piłkarski turniej charytatywny „Gramy nie na żarty”. W rozgrywkach może wziąć udział łącznie dwanaście drużyn – kobiecych lub męskich. Zespoły mogą liczyć nie mniej niż 5 i nie więcej niż 8 zawodniczek bądź zawodników. Co ważne, przynajmniej czterech graczy w drużynie powinno być absolwentami Uniwersytetu w Białymstoku lub białostockiej Filii UwB - magistrami lub licencjatami.
Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 25 marca 2023 r. Regulamin turnieju oraz elektroniczny formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku.
- Rozgrywki organizujemy także po to, by wspólnie okazać wsparcie tym, którzy na co dzień pomagają chorym i cierpiącym. Zamiast wpisowego zespoły uczestniczące w turnieju przekażą datki na rzecz naszego partnera, białostockiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”. Przedstawiciele organizacji będą z nami na hali sportowej przez cały czas trwania turnieju, dlatego pieniądze do puszek będą też mogli wrzucać kibice. Już dziś wszystkich gorąco zapraszamy! – zapowiada Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka UwB.
Swój udział w rozgrywkach zapowiedział już m.in. rektor UwB, prof. Robert Ciborowski.
- Sport to jak wiadomo zdrowie, ale też źródło pozytywnych emocji i doskonały sposób na integrację. Uznaliśmy, że turniej piłki halowej będzie dobrą okazją do spotkania w gronie absolwentów. Przypomnę, że w ubiegłym roku świętowaliśmy 25-lecie Uniwersytetu w Białymstoku, ale wcześniej funkcjonowaliśmy przez 30 lat jako Filia Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród tysięcy posiadaczy naszych dyplomów jest wielu aktywnych piłkarzy, ale też zagorzałych kibiców. Jestem przekonany, że ten turniej to będzie doskonała zabawa – mówi prof. Ciborowski. - Choć rozgrywki wypadają na prima aprilis, podczas gry żartów nie będzie. Damy z siebie wszystko! – dodaje z uśmiechem.
Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” od ponad 30 lat świadczy domową opiekę nad chorymi, prowadzi też Hospicjum Stacjonarne "Dom Opatrzności Bożej" w Białymstoku. Rocznie w Hospicjum Domowym otrzymuje pomoc około 260 osób, w Hospicjum Stacjonarnym - ponad 600, głównie z zaawansowaną chorobą nowotworową.
Zobacz też:
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?