OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce w drugim etapie wyścigu kolarskiego Itzulia Women. Fot. Rex Features/East News
Dominika Włodarczyk z ekipy MAT Atom Developer zajęła piąte miejsce w wyścigu kolarskim Dookoła Bretanii. W pięcioetapowej imprezie triumfowała Australijka Grace Brown (FDJ Suez).

Dwie Polki w czołowej dziesiątce wyścigu Dookoła Bretanii

W klasyfikacji generalnej Brown o 17 s wyprzedziła Francuzkę Coralie Demay (St Michel-Mavic). Trzecia, ze stratą 26 s, była Włoszka Alessia Vigilia (Top Girls Fassa Bortolo). Włodarczyk była gorsza od zwyciężczyni o 1.03.

Marta Lach (Ceratizit-WNT), która wygrała pierwszy etap, uplasowała się ósmej pozycji - 1.30 straty. W sobotę ostatni etap z metą w Saint-Jean-Brevelay wygrała Francuzka Valentine Fortin (Cofidis Women). Włodarczyk była dziewiąta, a Lach 16. Obie straciły cztery sekundy do zwyciężczyni.

Katarzyna Niewiadoma trzecia w drugim etapie Itzulia Women

Holenderka Demi Vollering (Team SD Worx) wygrała drugi etap wyścigu kolarskiego Itzulia Women w Hiszpanii, z Vitorii do Amurrio (133,2 km). Wyprzedziła Włoszkę Sorayę Paladin i Katarzynę Niewiadomą (obie Canyon-SRAM). Zwyciężczyni pozostaje liderką imprezy.

W sobotę pierwszą i trzecią pozycję wywalczyły te same zawodniczki, co w piątek na inauguracyjnym etapie. Na mecie w Kraju Basków w tym samym czasie - 3:30.34 - co czołowa trójka finiszowało jeszcze siedem zawodniczek.

Na 48. pozycji ukończyła etap Aurela Nerlo (Massi-Tactic) - strata 1.42, a na 66. Karolina Perekitko (Groupe Abadie) - 3.52. W klasyfikacji generalnej Vollering wyprzedza o 56 sekund koleżankę z ekipy Team SD Worx Szwajcarkę Marlen Reusser oraz o 1.05 Niewiadomą. Nerlo jest 48. - 10.09, a Perekitko zajmuje 54. lokatę - 10.41.

Trzyetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w San Sebastian.