Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gospodarka potrzebuje kolejnych impulsów do rozwoju

Marek Kowalski, FPP
Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich. FPP
Obecnie wartość obiegu gotówkowego w Polsce wynosi ponad 200 mld PLN. Pieniądze te najczęściej „nie pracują”, w dodatku – ze względu na inflację – tracą realnie na wartości. Z kolei dla Państwa obrót gotówkowy generuje koszt w wysokości około 1 proc. PKB. Jest to kwota porównywalna do wydatków z budżetu państwowego na badania i rozwój w skali roku. Bezgotówkowe formy płatności przynoszą wymierne korzyści wszystkim uczestnikom obrotu gospodarczego – konsumentom, przedsiębiorcom, a w konsekwencji stają się impulsem do rozwoju całej gospodarki.

Uczciwa konkurencja na rynku i poczucie stabilności rynkowej przekłada się na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Obecnie wprowadzanych jest szereg nowych przepisów i regulacji, które wzmocnią te czynniki i jednocześnie pozwolą na równouprawnienie różnych form płatności – gotówkowych i bezgotówkowych.

Przeczytaj także:

Wprowadzenie równouprawnienia w zakresie płatności jest również wyjściem naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Polacy polubili płatności bezgotówkowe, ponieważ są one szybkie, wygodne i bezpieczne. Pozwalają oszczędzać czas. Dlatego posiadanie terminala płatniczego staje się już standardem, którego zapewnienia oczekuje się od prywatnego przedsiębiorcy czy też urzędu państwowego, w którym trzeba dokonać płatności.

Prawdziwa rewolucja w zwolnieniach lekarskich. O wystawienie nie musisz prosić lekarza. Wystarczy kliknąć w ten tekst, by poznać szczegóły.

Przedsiębiorcy – wśród powodów nieakceptowania kart płatniczych – przede wszystkim zwracają uwagę na koszty związane z wprowadzeniem płatności bezgotówkowych. Odpowiedzią na te wątpliwości jest Program Polska Bezgotówkowa, realizowany przez Fundację Polska Bezgotówkowa, w ramach którego pokrywane są koszty terminala płatniczego i koszty transakcji przez pierwszych 12 miesięcy.

Program Polska Bezgotówkowa dociera skutecznie do branż dotychczas niekorzystających z płatności bezgotówkowych. Dodatkowo, już od września 2018 r. Program Polska Bezgotówkowa został rozszerzony o urzędy i inne instytucje sektora publicznego oraz podmioty nie będące przedsiębiorcami – a przyjmujące płatności.

Co z abonamentem telewizyjnym w 2019 roku - trzeba płacić czy nie. Dowiesz się klikając w ten tekst.

Tym samym obejmie on swoim działaniem takie instytucje, jak urzędy gminne, sądy, uczelnie wyższe, instytucje kultury, sztuki i sportu, parki narodowe oraz szpitale i przychodnie, przedsiębiorstwa komunalne, a także fundacje czy stowarzyszenia.

Obejrzyj wideo:

60 Sekund Biznesu: Potrzebny jest kompleksowy plan demograficzny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gospodarka potrzebuje kolejnych impulsów do rozwoju - Strefa Biznesu

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny