Górnik Zabrze - Jagiellonia 3:1. Pierwszy mecz nowego trenera Jagiellonii na minus (zapis relacji)

Górnik Zabrze - Jagiellonia
Górnik Zabrze - Jagiellonia Lucyna Nenow / Polska Press
Jagiellonia Białystok rozpoczęła nowy sezon od porażki w I rundzie Pucharu Polski. W Zabrzu białostoczanie przegrali z Górnikiem 1:3. Oto zapis naszej relacji na żywo.

90 + 5 min.: Koniec meczu. Jagiellonia żegna się z Pucharem Polski.
90 min.: Sędzia dolicza 5 minut.
90 min.: Zmiana w Górniku. Za Nowaka wchodzi Hajda.
89 min.: Jimenez w idealnej sytuacji. Dziekoński podbija piłkę, a Augustyn nożycami wybija ją ratując Jagę.
86 min.: Zmiana w Jadze. Za Pospisila wchodzi Przemysław Mystkowski.
83 min.: Zmiana w Górniku. Za Manneha wchodzi Filip Bainović,
82 min.: Romanczuk z bliska strzela broni Chudy
76 min.: Zmiana w Jadze. Za Puljica wchodzi Maciej Bortniczuk.
73 min.: Strzał Jimeneza z ostrego kąta broni Dziekoński.
70 min.:Trzy zmiany w Jadze. Za Prikryla wchodzi Camara, za Arsenica wchodzi Augustyn, za Makuszewskiego wchodzi Wyjadłowski.
66 min.: Górnik strzela trzeciego gola. Rzut rożny. Tiru na plecach Pawła Bochniewicza, który głową strzela trzeciego gola.
61 min.: Prostopadłe podanie do Jimeneza, który z łatwością pokonuje Dziekońskiego. Górnik prowadzi 2:1, ale znów VAR. Gol uznany.
58 min.: Kolejna zmiana w Górniku. Za Dariusz Pawłowskiego wchodzi Daniel Ściślak
58 min.: Zmiana w Górniku. Za Alex Sobczyka wchodzi Piotr Krawczyk.
56 min.: Piłka w siatce bramki Jagiellonii. Po rzucie rożnym Gryszkiewicz głową strzela gola, ale w polu karnym pada Pospisil. Będzie VAR i nie ma gola.
54 min.: Żółta kartka dla Zorana Arsenica
46 min.: Rozpoczęła się druga połowa. Drużyny grają bez zmian.
45 + 1 min.: Koniec I połowy. Słabszy początek w wykonaniu Jagiellonia i strata bramki. Ostatni kwadrans pierwszych 45 minut należały do Jagiellonii.
45 min.: Sędzia dolicza jedną minutę do I połowy.
40 min.: Żółta kartka dla trenera Bogdana Zająca. Powód: przytrzymanie piłki na linii autowej
33 min.: Taras Romanczuk podaje prostopadłą piłkę do Puljica, który wychodzi na czystą pozycję i strzela obok Chudego. Mamy remis 1:1!
32 min.: To powinien być gol. Makuszewski strzela z ostrego kąta. Piłkę wybija Chudy, ale pod nogi Pujlica. Chorwat strzela, ale z bramki wybija Gryszkiewicz. Dobitka Puljica i piłka wysoko przelatuje nad poprzeczką bramki Górnika.
30 min.: Strzał Prohazki obok bramki Dziekońskiego.
26 min.: Dziekoński ratuje Jagiellonię od utraty gola sięgając piłkę przed nadbiegającym Jimenezem.
24 min.: Za faul na Olszewskim Manneh ukarany żółtą kartką.
20 min.: Szybka akcja Jimeneza i Nowaka. Strzela Jimenez broni Dziekoński.
15 min.: Gol dla Górnika. Nowak przenosi piłkę nad Dziekońskim i gospodarze na prowadzeniu,
14 min.: Piłka w siatce bramki Jagiellonii, ale... spalony Jimeneza.
13 min.: Korner krótko rozegrany. Główka Bochniewicza i obok bramki.
12 min.: Pierwszy rzut rożny... dla Górnika.
8 min.: Na razie nerwowa gra z obu stron. Gra szarpana.
3 min.: Bogdan Tiru ukarany żółtą kartką za przytrzymanie rywala.
1 min.: Brutalny faul na Makuszewskim. Nasz piłkarz leży na boisku.

W I rundzie Pucharu Polski Jagiellonia Białystok gra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. W bramce Jagiellonii zobaczymy 16-letniego Xaviera Dziekońskiego. Na bokach obrony Paweł Olszewski i Bartłomiej Wdowik.

GÓRNIK ZABRZE - JAGIELLONIA 3:1 (1:1)
Bramka: 1:0 Nowak 15, 1:1 Puljić 33, 2:1 Jimenez 61, 3:1 Paweł Bochniewicz 66
GÓRNIK: Martin Chudy - Dariusz Pawłowski (58. Daniel Ściślak), Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz, Erik Janza, Alasana Manneh (83. Filip Bainović), Roman Prochazka, Bartosz Nowak (90. Wojciech Hajda), Jesus Jimenez, Alex Sobczyk (58. Piotr Krawczyk).
Rezerwowi: Dawid Kudła, Krzysztof Kubica, Adam Ryczkowski, Wojciech Hajda, Daniel Ściślak, Piotr Krawczyk, Michał Koj, Filip Bainović.
JAGIELLONIA: Xavier Dziekoński – Paweł Olszewski, Zoran Arsenić (70. Błażej Augustyn), Bogdan Tiru, Bartłomiej Wdowik, Maciej Makuszewski (70. Mateusz Wyjadłowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil (86. Przemysław Mystkowski), Tomas Prikryl (70. Juan Camara), Jesus Imaz, Jakov Puljić (76. Maciej Bortniczuk).
Rezerwowi: Pavels Steinbors, Błażej Augustyn, Juan Camara, Ariel Borysiuk, Bodvar Bodvarsson, Mateusz Wyjadłowski, Przemysław Mystkowski, Krzysztof Toporkiewicz, Maciej Bortniczuk.
Żółte kartki: Alasana Manneh, Przemysław Wiśniewski (Górnik); Bogdan Tiru, Bogdan Zając, Zoran Arsenić (Jagiellonia)
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).