Górnik - Jagiellonia 0:1. Gol Andriusa Skerli w ostatniej minucie daje zwycięstwo.

(ted)
Po golu Hermesa Jagiellonia pokonała przed dwoma laty Górnika Zabrze 1:0. Teraz powtórzyła ten wynik fot. W. Oksztol
Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 1:0 w meczu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Żółto-czerwoni umocnili się na pozycji lidera.

Jagiellończycy dość długo męczyli się z zabrzanami i zanosiło się na bezbramkowy remis. Dopiero w doliczonym czasie gry, Marcin Burkhardt dośrodkował z 14 rzutu rożnego wykonywanego w tym meczu przez białostoczan na głowę Andriusa Skerli i w ten sposób padła jedyna bramka.

Pierwsza połowa była wyrównana. Górnicy przez pierwsze minuty zaskoczyli Jagę wysokim presingiem i w 5. minucie byli bliscy objęci prowadzenia po strzale Dariusza Marciniaka, lecz Grzegorz Sandomierski spisał się bez zarzutu.

Po okresie dominacji gospodarzy inicjatywę przejęli jagiellończycy. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Alexis Norambuena, któremu świetnie wyłożył piłkę Kamil Grosicki. Strzał Chilijczyka otarł się jednak tylko o słupek.

Efektem przewagi Jagiellonii w tym fragmencie było aż osiem rzutów rożnych, ale można byłoby mieć sporo zarzutów do jakości ich wykonania.

Pod koniec pierwszej połowy przebudzili się Górnicy i w 42. minucie byli o włos od zdobycia bramki. Na szczęście główka Aleksandra Kwieka przeszła minimalnie obok słupka.

Po przerwie znowu zaatakował Górnik, lecz defensywa Jagi przetrwała pierwsze dziesięć minut, które były dość nerwowe. Żółto-czerwoni uporządkowali grę około 70. minuty, kiedy gospodarze opadli z sił.

Niestety, klarownych sytuacji było jak na lekarstwo i dopiero w doliczonym czasie gry Rafał Grzyb był blisko pokonania Adama Stachowiaka strzałem z dystansu. Golkiper zabrzan nie dał się zaskoczyć, ale po rzucie rożnym był już bez szans.

Po tym zwycięstwie Jaga ma już 19 punktów i samotnie przewodzi w tabeli.

Górnik Zabrze - Jagiellonia 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Skerla (90). Żółte kartki: Bemben, Bonin, Marciniak, Kwiek, Wodecki - Sandomierski, Norambuena. Sędziował Dawid Piasecki (Słupsk).

Górnik: Stachowiak - Bemben, Banaś, Jop, Magiera - Bonin, Marciniak, Przybylski, Wodecki (82. Świątek), Kwiek (87. Sobczak) - Zahorski.

Jagiellonia: Sandomierski - Kascelan, Skerla, Cionek (34. Kijanskas), Norambuena - Makuszewski (54. Trytko), Grzyb, Hermes, Kupisz (83. Essomba) - Burkhardt - Grosicki