Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gorący temat: Internet Rzeczy w Białymstoku!

Redakcja
Jeden z najgorętszych tematów tego roku: Internet Rzeczy, będzie tematem wiodącym Akademii e-Biznesu w Białymstoku.

13 listopada (poczatek o godz. 17)  w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym inwestorzy i przedsiębiorcy opowiedzą, w jaki sposób „Internet of Things” zmieni rzeczywistość każdego z nas. I dlaczego opłaca się rozwijać swój (e)biznes w tym kierunku już dziś. Będzie to kolejne spotkanie w ramach cyklu Akademia e-Biznesu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Akademia e-Biznesu to cykl szesnastu barcampów, podczas których spotykają się przedstawiciele startupowego community. Celem spotkań jest poznanie specyfiki lokalnych środowisk start-upowych oraz edukacja z zakresu najnowszych trendów technologicznych. Organizowane przy okazji Akademii Okrągłe Stoły Innowacji są z kolei okazją do spotkania przedstawicieli lokalnych mediów, samorządu oraz start-upowców w celu przedstawienia wzajemnych możliwości wsparcia i współpracy.

„Internet of Things” zmienia rzeczywistość
Tematyka białostockiej Akademii skupi się wokół „Internet of Things”.Inwestorzy i przedsiębiorcy opowiedzą o tym, dlaczego opłaca się rozwijać swój (e)biznes właśnie w tym kierunku.

W programie:
17:00 „What's next? Jak nowe trendy w technologii odmienią życie każdego z nas” - Martyna Bednarska-Ćwiek. Redaktor Naczelna FUTU Paper, magazynu poświęconego designie, biznesowi i technologiom, opowie o najważniejszych trendach, które w niedalekiej przyszłości wpłyną na naszą codzienność.  
17:30 „Femtokomórki i rozwój usług opartych o lokalizację” - Łukasz Strzałkowski i Eryk Szweryn, założyciele Platformy Komunikacji i Rozwiązań Mobilnych. Opatentowany przez nich sposób lokalizacji to innowacyjny system, który wykorzystuje protokół GSM - dzięki czemu współpracuje ze wszystkimi telefonami na rynku. Głównymi obszarami realizacji usług są: marketing, płatności, komunikacja i bezpieczeństwo.
18:00 „Czy budujemy SkyNet?” - Urszula Zajkowska i Marcin Kłosiński z Transition Technologies o Internet of Things w technologiach wojskowych i medycynie.
18:30 „ZOOM.ME. Jak Mateusz Kusznierewicz wkroczył w świat nowych technologii” - Rafał Baranowski, który wspólnie z Mistrzem Olimpijskim tworzył rozwiązanie ZOOM.Me, opowie o drodze od pomysłu do  produktu. Będzie też okazja do samodzielnego wypróbowania możliwości „zoomki”.
19:30 Dyskusja z udziałem Prelegentów, a także Anny Daszuty-Zalewskiej, Dyrektor BPN-T oraz Radosława Czyrko – Partnera Zarządzającego funduszu Venture Capital Xevin Investments. 
20:00 Poczęstunek & networking

Przede wszystkim networking
Spotkania w ramach Akademii e-biznesu mają przede wszystkim integrować środowisko startupowe i wspierać budowanie sieci kontaktów. Podczas barcampów pojawią się bowiem młodzi przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane poruszanymi tematami, jak również przedstawiciele regionalnych inicjatyw start-upowych i przestrzeni coworkingowych.
Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2014 r. godz. 17.00 w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Za organizację wydarzenia odpowiedzialny jest zespół Geek Girls Carrots Białystok.
Rejestracji na poszczególne wydarzenia można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy.
Wydarzenie i więcej informacji o prelegentach  na Facebooku.

Otwartą konferencję poprzedza przedpołudniowy, zamknięty Okrągły Stół Innowacji.
Odbędzie się w godzinach 10:00-14:00

- Celem spotkania jest zebranie przy jednym stole przedstawicieli wszystkich kluczowych uczestników środowiska startupowego, mających wpływ na jego funkcjonowanie w różnych wymiarach: finansowania, integracji, edukacji, budowania relacji i promocji - wyjaśnia Katarzyna Stempniak z Geek Girls Carrots Białystok. - Zapraszamy m. in. dyr. Annę Daszutę Zalewską, dr Jolantę Koszelew, reprezentantów władz miasta, AIP, inwestorów (Xevin Investments), reprezentantów biznesu (Transition Technologies, SMT, Infinity Group), reprezentantów srodowiska startupowego i inicjatyw oddowlnych (EastCamp, Geek Girls). Carrots).

 

stół
 

OKRĄGŁE STOŁY INNOWACJI
Celem spotkania, zainicjowanego przez ekosystem startupowy Białegostoku, jest zebranie przy jednym stole przedstawicieli wszystkich kluczowych aktorów środowiska, mających wpływ na jego funkcjonowanie i rozwój w różnych wymiarach: finansowania, integracji, edukacji, budowania relacji  i promocji.
Uczestnicy:  przedstawiciele administracji miasta i województwa, inwestorzy kapitałowi, organizacje startupowe, instytucje otoczenie biznesu, korporacje, media regionalne.
Tematy: 
1.    Dotychczasowe działania, inicjatywy i programy urzędu miasta/administracji województwa wspierające rozwój przedsiębiorczości startupowej.  Rezultaty zrealizowanych interwencji.
2.     Plany i harmonogram kluczowych działań strategicznych oraz możliwość uwzględniania  w dokumentach postulatów i rekomendacji środowiska startupowego:
2.1.     Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego 2014 - 2020,
2.2.     Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych BOF,
2.3.     Dokumenty Strategiczne Miasta i Województwa.
3.     Potrzeby, postulaty i rekomendacje środowiska startupowego, w poszczególnych obszarach rozwoju ekosystemów startupowych:
3.1.     Dostępność wsparcia – uporządkowanie systemu informacji o formach i warunkach pomocy w nowej perspektywie finansowej. Rekomendacje, inicjatywy i partnerstwa zwiększające dostępność wielowymiarowego wsparcia dla startupów w latach 2014-2020.
3.2.     System wsparcia doradczego dla startupów (usługi podstawowe i zaawansowany mentoring) – umiejscowienie w perspektywie finansowej 2014-2020 wraz z budowaniem partnerstw zwiększających efektywność wykorzystania środków.
3.3.     Infrastruktura prorozwojowa (strefy, centra inkubacji, coworking, klastry, IOB) – umiejscowienie w perspektywie finansowej 2014-2020 wraz z budowaniem partnerstw zwiększających efektywność wykorzystania środków.
3.4.     Edukacja (akademicka, formalna i pozaformalna, realizowana oddolnie np.: startupowe inicjatywy edukacyjne) – umiejscowienie w perspektywie finansowej 2014-2020 wraz z budowaniem partnerstw zwiększających efektywność wykorzystania środków.
3.5.      Korporacje technologiczne  - ukierunkowanie korporacji na aktywny udział w ekosystemie poprzez: dzielenie się wiedzą, własne centra wsparcia startupów, konkursy inwestycyjne, zlecenie startupom tworzenia innowacji.
3.6.     Administracja  - partnerstwo, dostępność, współpraca w relacjach ze środowiskiem.
3.7.     Promocja kultury przedsiębiorczości – współpraca ze środowiskiem i mediami przy promocji sukcesów startupów.

 

 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny