Bartosz Bida, talent białostockiej Jagiellonii Instagram
PKO Ekstraklasa. Za nami pierwsza kolejka z obowiązkowym występem młodzieżowca. Źle nie wyszło. Strzelanie rozpoczął debiutujący Bartosz Bida z Jagiellonii Białystok - rocznik 2001.

Występy młodzieżowców w 1. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Kamil Antonik (rocznik 1998) - Skrzydłowy przybył z drugoligowej Resovii. Debiut w ekstraklasie zaliczył przeciw Jagiellonii w pełnym wymiarze czasowym. Pokazał się z niezłej strony.
Mateusz Młyński (2001) - Nieco rozruszał grę. Wszedł na drugą połowę za bezbarwnego Gorana Cvijanovicia.

Cracovia - Kamil Pestka (1998) - Wrócił z wypożyczenia do Chrobrego i m.in. dzięki nowemu przepisowi wygrał rywalizację na lewym boku obrony. Z Zagłębiem Lubin biegał do 74 minuty. Na końcówkę wszedł bowiem Diego Ferraresso.
Sylwester Lusiusz (1999) - Pierwszy występ w seniorach od maja zeszłego roku. W 63 minucie zastąpił Janusza Gola. Od razu obejrzał żółtą kartkę.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - W meczu z Wisłą Płock sprokurował jedenastkę, którą na gola zamienił Dominik Furman.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Od 70 minuty za Szymona Matuszka.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - Świetne wejście do drużyny i ligi. W debiucie zdobył... pierwszą bramkę tego sezonu. Z paru metrów wykorzystał podanie od Jesusa Imaza.
Patryk Klimala (1998) - Chyba nie będzie pierwszym wyborem trenera. Zmienił Bidę w 60 minucie.

Korona Kielce - Paweł Sokół (2000) - To bramkarz. Na dobry początek zachował czyste konto z Rakowem Częstochowa.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Całe spotkanie na prawej obronie przeciw ŁKS Łódź. Tak naprawdę zagrał drugi mecz o punkty, bo wcześniej wystąpił także z Piastem w Superpucharze.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Nie zachował czystego konta z Pogonią Szczecin. Piłkę z siatki wyciągał dwukrotnie. Musiał uznać wyższość m.in. Zvonimira Kożulja, co widać na poniższym wideo.
Mateusz Praszelik (2000) - Nowy w ekstraklasie. Przy Ł3 w środku pola biegał do 68 minuty. Potem szansę dostał Carlitos.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Tradycyjnie obstawił prawą stronę obrony. Z Piastem Gliwice rozegrał całe spotkanie.
Kamil Jóźwiak (1998) - 90 minut. Do niego trener Dariusz Żuraw też ma zaufanie.
Tymoteusz Puchacz (1999) - W ekstraklasie już wcześniej zagral, ale nie jako gracz Lecha Poznań. Tę godzinę (w 64 minucie zmienił go Maciej Makuszewski) uznajemy zatem za chrzest.
Paweł Tomczyk (1998) - Wszedł w 79 minucie za Karlo Muhara i ustalił wynik na 1:1. Po meczu przyznał, że chce jak najprędzej zostać napastnikiem pierwszego wyboru. Zobaczymy co na to Christian Gytkjaer.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - I po debiucie w ekstraklasie. Z Lechią Gdańsk zaliczył cały mecz na środku obrony. Co ciekawe, w tym okienku beniaminek już odrzucił oferty opiewające na 2-3 mln euro.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - 90 minut z Lechem Poznań. Obejrzał żółtą kartkę. Śpieszmy się go oglądać, bo za chwilę wyfrunie na Zachód (po dwumeczu z Riga FC?).

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Dobry początek sezonu. Z Legią Warszawa zaliczył pełne 90 minut.
Marcin Listkowski (1998) - Wrócił z wypożyczenia (Raków), by wypełnić rolę zmiennika. Na murawie od 62 minuty. Zmienił Ikera Guarrotxenę.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Nowy w ekstraklasie. Z Koroną Kielce zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Nie chciał do Wisły, ale na jej stadionie zadebiutował w ekstraklasie. Zaliczył więcej niż poprawny wystep.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Cały mecz ze Śląskiem Wrocław.
Aleksander Buksa (2003) - W 89 minucie zmienił Jeana Carlosa Silvę.

Wisła Płock - Bartłomiej Żynel (1998) - Sprokurowany karny, obroniony karny, wpuszczona bramka po strzale Igora Angulo i żółta kartka - w ten sposób zapamiętamy go z występu przeciw Górnikowi Zabrze.
Olaf Nowak (1998) - Debiut od 63 minuty (zmienił Giorgiego Merebaszwiliego). Już w pierwszej akcji, po paru sekundach od wejścia, mógł zdobyć bramkę.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Nie jako gracz Legii, ale Wisły zaliczył debiut w ekstraklasie. Od 88 minuty biegał bowiem za Mateusza Szwocha.

Zagłębie Lubin - Łukasz Poręba (2000) - Z Cracovią grał do 79 minuty.