Gol Pawła Tomczyka, asysta Sebastiana Szymańskiego. Młodzieżowcy na boisku: 33. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Sebastian Szymański spisał się na medal w meczu Lechia - Legia
Sebastian Szymański spisał się na medal w meczu Lechia - Legia Karolina Misztal
Lotto Ekstraklasa. Tylko trzech trenerów nie postawiło w 33. kolejce na choćby jednego młodzieżowca. Mowa o Gino Lettierim, Dominiku Nowaku oraz Vitezslavie Lavicczce.

Występy młodzieżowców w 33. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Mateusz Młyński (2000) - Wszedł w momencie kiedy zwycięstwo było już pewne. W 88 minucie spotkania z Koroną Kielce zmienił Marcusa da Silvę.

Cracovia - Daniel Pik (2000) - I znowu dostał szansę od trenera. Tym razem zaliczył około 30 minut przeciw Piastowi Gliwice. W 67 minucie zmienił Bojana Cecaricia.

Górnik Zabrze - Adrian Gryszkiewicz - Spisał się bez zarzutu przeciw Zagłębiu Sosnowiec. Mecz rozegrał w pełnym wymiarze czasowym.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Na boisku pierwszy raz od 29. kolejki. W meczu z Zagłębiem Lubin w 77 minucie zmienił Jesusa Imaza. Tak jak on nic jednak nie wskórał.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - W meczu z Pogonią Szczecin dał z siebie wszystko. W swoim zespole był na pewno najjaśniejszą postacią. Niestety obejrzał czwartą w sezonie żółtą kartkę, więc nie zagra w weekend przeciwko Zagłębiu Lubin.
Tymoteusz Klupś (2000) - Wytrwał do 90 minuty. W doliczonym czasie szansę dostał Nikola Vujadinović.
Kamil Jóźwiak (1998) - Od początku, lecz nie do samego końca. W 78 minucie wszedł za niego Piotr Tomasik.
Filip Marchwiński (2002) - W końcu zagrał od początku. Gola jednak nie strzelił.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Niestety w najważniejszym meczu sezonu nie dostał szansy od pierwszego gwizdka. Z Legią Warszawa wszedł dopiero 83 minucie zmieniając Daniela Łukasika.
Mateusz Żukowski (2000) - Na boisku pojawił się przy stanie 1:1. W 67 minucie zmienił bowiem Konrada Michalaka.

Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - Cały mecz z Lechią Gdańsk. Okrasił go asystą. Za ten występ trafił do naszej jedenastki kolejki.

Piast Gliwice - Paweł Tomczyk (1998) - Na wypożyczeniu dostaje mało szanse, ale za to jest konkretny. Zaliczył drugi występ z rzędu z bramką. Tym razem ustalił wynik z Cracovią (wszedł w 78 minucie za Piotra Parzyszka).

Pogoń Szczecin - Jakub Bursztyn (1998) - Niestety i tym razem nie zachował czystego konta. Zabrakło chwili. W 88 minucie meczu z Lechem Poznań piłkę do własnej bramki skierował bowiem Kamil Drygas.
Sebastian Walukiewicz (2000) - Na placu gry przebywał do 87 minuty. Wtedy to zmienił go Jakub Bartkowski.

Wisła Kraków - Daniel Hoyo-Kowalski (2003) - Drugi raz z rzędu na środku obrony. Spisał się bez zarzutu. Zresztą wystarczy spojrzeć na końcowy wynik ze Śląskiem Wrocław.
Marcin Grabowski (2000) - Zagrał cały mecz na lewej obronie. Zyskał tym samym kolejny bagaż doświadczeń.
Wojciech Słomka (1998) - Od 64 minuty na boisku. Dał odpocząć Pawłowi Brożkowi.
Maciej Śliwa (2001) - W 79 minucie zmienił Krzysztofa Drzazgę. Był to jego trzeci występ w sezonie.

Wisła Płock - Bartłomiej Żynel (1998) - Pierwszy raz od 25. kolejki. Zagrał z Miedzią Legnica dlatego, że kontuzji nabawił się Thomas Daehne. O pierwszej połowie pewnie chciałby już zapomnieć. Przepuścił bowiem trzy piłki, które zaważyły o końcowym wyniku.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Cały mecz w środku pola z Jagiellonią Białystok.
Dawid Pakulski (1998) - Zmienił w 73 minucie Bartłomieja Pawłowskiego.
Łukasz Poręba (2000) - Pierwszy występ w seniorach od połowy marca. W 80 minucie zastąpił Filipa Jagiełłę.
Patryk Szysz (1998) - Cóż, na wypożyczeniu w Górniku Łęczna walczyłby dzisiaj o powrót do 1 ligi. A tak to jest zmiennikiem u "Miedziowych". W tym spotkaniu od 87 minuty za bohatera Damjana Bohara.

Zagłębie Sosnowiec - Sebastian Milewski (1998) - W meczu z Górnikiem Zabrze wszedł w 59 minucie za Lukasa Gressaka. Tym samym zaliczył pierwszy występ od 27. kolejki.

Drużyny bez młodzieżowca w 33. kolejce Lotto Ekstraklasy:
Korona Kielce, Miedź Legnica, Śląsk Wrocław.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 33. kolejce:

2 GOLE i 4 ASYSTY - Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
4 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 4 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE i 2 ASYSTY - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
3 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
2 GOLE i 1 ASYSTA - Filip Marchwiński (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
1 GOL i 1 ASYSTA - Robert Gumny (Lech Poznań), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Sebastian Strózik (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec).

Czyste konta młodzieżowców po 33. kolejce

7 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1 - Adrian Benedyczak! (Pogoń Szczecin), Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Stastystyki młodzieżowców z zagranicy:

4 GOLE i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa)