Gol Jonatana Strausa i wygrana Wigier ze Stomilem Olsztyn

(mark)
Karol Mackiewicz (pierwszy z lewej) i Jonatan Straus grali w Jagiellonii, a teraz bronią barw suwalskich Wigier Dariusz Śmigielski
Jonatan Straus zdobył zwycięska bramkę w sparingu Wigier Suwałki ze Stomilem Olsztyn. Przypomnijmy, że piłkarz ten został wypożyczony na rok z Jagiellonii Białystok.

Sparing odbył się w Gołdapi i był drugim spotkaniem kontrolnym podopiecznych trenera Kamila Sochy. W pierwszym Wigry pokonały litewski zespół Dainavę Alytus 2:0. Teraz suwalczanie też wygrali, a przy tym nie straciły jeszcze bramki.
Gol padł po przerwie, po rzucie rożnym wykonanym przez Karola Mackiewicz, który skutecznym strzałem wykończył obrońca Jonatan Straus.

Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Mecz ze Stomilem był kolejnym poligonem doświadczalnym dla trenera Kamila Sochy, który po ogromnej rotacji kadrowej, jaka dotknęła Wigry, stoi przed dużym wyzwaniem stworzenia zespołu mogącego z powodzeniem walczyć na zapleczu ekstraklasy.
W ostatnich dniach do Wigier trafili kolejni piłkarze na wypożyczenie. Bramkarza Jagiellonii Damiana Weglarza dobrze już znają kibice Wigier, gdyż w Suwałkach spędził już pół roku rozgrywając w Nice I lidze sześć meczów.

W Wigrach zagra także młodzieżowiec Dawid Polkowski. On także jest wypożyczonym piłkarzem z Jagiellonii, a ostatnio grał w Pogoni Siedlce.

I trzecim piłkarzem z Jagiellonii jest Paweł Kaczmarczyk. W sezonie 2017/18 występował z GKS Tychy.
Wigry kolejny sparing zagrają już dziś z Kępie z mistrzem Rumunii CFR Cluj. Początek meczu o godz. 17. Tym samym odwołany został sparing suwalczan z MKS-em Ełk, ktory miał być rozegrany w środę.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0).Bramka: 1:0 Straus 64.
Wigry: (I połowa): Damian Węglarz – Wojciech Kuriata, Adrian Piekarski, Konrad Poprawa, Bartosz Olszewski, Damian Pawłowski, Dawid Polkowski, Krystian Słowicki, Piotr Kwaśniewski, Robert Bartczak, Aron Stasiak.
(II połowa): Hieronim Zoch – Jonatan Straus, Adrian Piekarski, Łukasz Szczerbowski, Paweł Olszewski, Karol Mackiewicz, Filip Karbowy, Bartosz Gużewski, Dawid Polkowski, Paweł Kaczmarczyk, Kamil Sabiłło.

Materiał oryginalny: Gol Jonatana Strausa i wygrana Wigier ze Stomilem Olsztyn - Gazeta Współczesna