Gmina Juchnowiec Kościelny - Pierścienie Podskarbiego Włoszka 2013 wręczone

(opr.jul)
Teresa Radziewicz oraz Maciej Szumski, właściciel firmy Plum - laureaci juchnowieckiej nagrody
Teresa Radziewicz oraz Maciej Szumski, właściciel firmy Plum - laureaci juchnowieckiej nagrody Fot. UG w Juchnowcu Kościelnym
Teresa Radziewicz w kategorii Człowiek oraz Plum Sp. z o.o. w kategorii Firma, to laureaci Nagrody Wójta Gminy Juchnowiec Kościelny "Pierścień Podskarbiego Włoszka 2012".

To honorowe wyróżnienie, którego materialną formą jest pierścień z herbem podskarbiego Włoszka, przyznawane jest firmom i osobom, które poprzez swoje działania przyczyniły się do budowania pozytywnego wizerunku Gminy Juchnowiec Kościelny zachowując jednocześnie wysokie standardy etyczne i zawodowe. Wręczenie nagród odbyło się 2 lutego 2013 r.

Teresa Radziewicz, uznana poetka, doktorantka w Instytucie Badań Literackich PAN, redaktorka działu krytyki literackiej kwartalnika literacko-artystycznego sZAFa. Jest autorką trzech książek poetyckich, z których pierwsza, "Lewa strona" otrzymała Literacką Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kozaneckiego za najlepszą książkę 2009 roku, a trzecia "Samosiejki", była nominowana do tej nagrody za 2011 roku. Zadebiutowała w 2005 roku w tomiku pokonkursowym XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej, gdzie zdobyła I miejsce. Trzykrotnie nominowana do nagrody głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina, w 2008 r. otrzymała Nagrodę Publiczności. Laureatka XVIII Konkursu Poetyckiego o Nagrodę im. K.K. Baczyńskiego w Łodzi (I miejsce), XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Dać świadectwo" w Krakowie (II nagroda). W 2010 otrzymała I nagrodę VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetycki im. Kazimierza Ratonia.

Publikowała w Studium, Tyglu Kultury, Arteriach, Migotaniach, przejaśnieniach, Pro Arte, Notatniku Satyrycznym i Frazie i Toposie. Często jest zapraszana na spotkania autorskie i różnego rodzaju konkursy. Wszędzie podkreśla skąd pochodzi, znakomicie promując kulturalne walory Juchnowca, gminy oraz całego regionu.

Na terenie gminy znana bardziej jako nauczycielka i animatorka działań teatralnych. Jest też opiekunką i instruktorką kół teatralnych, które zdobywają wyróżnienia i nagrody na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Ogromne zaangażowanie i niebywałe ciepło przyciąga do Teresy Radziewicz dzieci oraz młodzież, pragnące rozwijać aktorskie i poetyckie talenty. Mieszka w Juchnowcu Górnym
Plum spółka z o.o. , firma rodzinna, której założycielami i właścicielami są Dorota i Maciej Szumscy, projektuje i produkuje zaawansowaną elektronikę przemysłową. Od ćwierć wieku jest jednym z najbardziej znaczących polskich producentów elektroniki przemysłowej, dostarczającym nowoczesne rozwiązania do gazownictwa, ogrzewnictwa, wodociągów, wentylacji. Firma specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych urządzeń pomiarowych i sterujących, które spełniają wszystkie wymagane normy polskie i europejskie. Produkty spółki z Ignatek umożliwiają bezpieczne i ekonomiczne zarządzanie nośnikami energii, m.in. gazem ziemnym w strefach zagrożonych wybuchem, budynkach użyteczności publicznej i gospodarstwach domowych. Prawie dwustuosobowa załoga złożona m.in. z doświadczonych inżynierów i specjalistów, wdrożona w firmie zaawansowana technologia oraz sprzęt światowej klasy, zapewniają stabilny proces tworzenia produktów i rozwiązań na wysokim poziomie. Jako jeden z nielicznych polskich producentów elektroniki przemysłowej Plum posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością (ISO 9001:2000), Bezpieczeństwem i Higieną Pracy (OHSAS 18001:1999) i System Zarządzania Środowiskowego (ISO 14001:2004). To wszystko sprawia, że spółka z Ignatek od lat współpracuje, systematycznie dostarczając swoje produkty, największym w kraju koncernom paliwowo-energetycznym: PGNiG S.A., Gaz-System S.A., Gaspol S.A., Orlen, Europolgaz.

Warto podkreślić, iż ponad 95% przeliczników sieciowych do pomiaru gazu to produkty firmy Plum. W zakresie dostarczania rozwiązań do przeprowadzania pomiarów spółka w 100% obsługuje takie obiekty w Polsce, jak kopalnie i magazyny gazu.
Mając na uwadze nie tylko swój rozwój, przedsiębiorstwo stale współpracuje ze środowiskami akademickimi, wykorzystując w pracach badawczych dwa własne laboratoria pomiarowe. Plum współpracuje m.in. ze: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Politechniką Warszawską, Politechniką Białostocką, Uniwersytetem w Białymstoku.

Szybki i znaczący rozwój firmy w ostatnich latach był możliwy również przez umiejętne wykorzystanie środków finansowych oferowanych przez Unię Europejską. Plum wielokrotnie w ostatnich latach, z sukcesem, sięgnął po tego rodzaju fundusze, zyskując w sumie, na różne projekty, dofinansowanie w kwocie prawie 10 milionów złotych.
Plum otrzymuje prestiżowe, branżowe nagrody. Na przykład w 2011 r. firma zajęła pierwsze miejsce w konkursie Quality International: Produkt Najwyższej Jakości, za regulator do układów solarnych ecoSOL 200, a w 2012 roku zdobyła tytuł Rynkowy Lider Innowacyjności w zakresie wyjątkowej jakości, kreatywności i efektywności. Firma z Ignatek wygrywa poważne przetargi, takie jak choćby na dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń pomiarowych w tłoczniach gazu Kondratki i Włocławek, będących częścią wielkiego gazociągu Jamał-Europa. W tym przetargu uczestniczyły czołowe firmy specjalizujące się w budowie układów przesyłowych i pomiarowych dla gazownictwa. Firma Plum zaprezentowała najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie automatyki i sterowania oraz urządzeń pomiarowych, swoje przeliczniki MacMATIIE3U, które zastąpiły dotychczas używane przeliczniki firmy Bopp&Reuther.

Patronujący nagrodzie Stanisław Zachariaszewicz Włoszek jest postacią historyczną. Był łożniczym i zarządcą skarbu litewskiego króla Zygmunta Augusta, a od 1547 roku właścicielem, nadanych mu przez króla, dóbr juchnowieckich, dziedzicem w Juchnowskim Dworze, fundatorem kościoła parafialnego i przyparafialnej szkoły. Nagroda ma charakter honorowy, jej materialną formą jest pierścień z herbem Stanisława Zachariaszewicza Włoszka.

Czytaj e-wydanie »

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie