Gimbasket przegrał w stolicy

Koszykarki Polonii (ciemniejsze stroje) uporały się z Gimbasketem
Koszykarki Polonii (ciemniejsze stroje) uporały się z Gimbasketem archiwum
Drugoligowe koszykarki Gimbasketu 15 Białystok nie dały rady Polonii Warszawa, przegrywając na wyjeździe z Czarnymi Koszulami 42:62.

- To nie będzie łatwy mecz, bo u nas zapewniliśmy sobie zwycięstwo z Polonią dopiero w końcówce, a teraz jedziemy do stolicy po ciężkim zgrupowaniu w Supraślu - przestrzegał trener białostoczanek Marek Kubiak.

I rzeczywiście, naszym koszykarkom po trudach obozu brakowało świeżości i precyzji. Sporo było nieprzygotowanych akcji i niecelnych rzutów. Mimo to po pierwszej połowie Polonia prowadziła tylko 26:24, a na początku trzeciej kwarty przyjezdne objęły nawet prowadzenie. Potem jednak szybko opadły z sił i warszawska ekipa wygrała zdecydowanie.