MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Giganci Polska Press 2022. Wyróżnienie otrzymał marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki

red.
Od lewej: Adam Jakuć - redaktor naczelny Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego, Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego
Od lewej: Adam Jakuć - redaktor naczelny Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego, Artur Kosicki - marszałek województwa podlaskiego
Za nami pierwsza edycja projektu "Giganci Polska Press". W gronie wyróżnionych znalazł się marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Polska Press Grupa postanowiła przyjrzeć się dokładnie, działalności osób sprawczych i wybitnych z perspektywy kontekstu wydarzeń, które determinowały okoliczności wprowadzania inicjatyw i działań wielkich, projektów strategicznych czy też zasługują na docenienie ze względu na swój dobroczynny i ludzki charakter – a także je nagrodzić.

„Giganci Polska Press” to projekt wyróżniający działania o fundamentalnym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski. Na uroczystej gali w ramach tej inicjatywy zostały przyznane nagrody dla podmiotów, które w szczególny sposób przysłużyły się bezpieczeństwu Polski i Polaków.

Dokonując wyboru laureatów kapituła miała na względzie kontekst wydarzeń mijającego roku, przede wszystkim wojnę na Ukrainie, która pod wieloma względami zachwiała bezpieczeństwem naszego regionu.

Nagrody "Giganci Polska Press 2022" zostały przyznane w siedmiu kategoriach:

  • bezpieczeństwo żywnościowe,
  • bezpieczeństwo finansowe,
  • bezpieczeństwo militarne,
  • bezpieczeństwo technologiczne,
  • bezpieczeństwo gospodarcze,
  • bezpieczeństwo ekosystemu
  • bezpieczeństwo energetyczne.

Zobacz też:

Marszałek Artur Kosicki otrzymał wyróżnienie na gali Giganci Polska Press

od 16 lat

Podczas uroczystej gali wręczono również wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał Artur Kosicki. Marszałek województwa podlaskiego został doceniony "za szczególną pomoc mieszkańcom województwa i polskim służbom w czasie ubiegłorocznych ataków na polską granicę, które były zaplanowanym w Moskwie wstępem do agresji Rosji na Ukrainę".

- Jestem wdzięczny za docenienie działań Zarządu Województwa Podlaskiego w związku z sytuacją kryzysu przygranicznego, ale największe podziękowania należą się służbom mundurowym: Straży Granicznej, Policji i Wojsku, które często z narażeniem swojego zdrowia, pełniły służbę na granicy. Im tę nagrodę dedykuję, a mieszkańcom województwa podlaskiego dziękuję za zrozumienie sytuacji i okazane serce. Ten kryzys pokazał przecież jak solidarni jesteśmy w sytuacji zagrożenia zewnętrznego, a w zeszłym roku zagrożenie było bardzo realne - przyznaje Artur Kosicki.

Województwo w pierwszej turze wsparło 33 samorządy kwotą ponad 1,6 mln zł, w drugiej - 24 samorządy kwotą 2 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone przede wszystkim na dofinansowanie remontów dróg wyeksploatowanych podczas kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

- Poza finansami, ważną kwestią było także okazanie ludzkiego wsparcia służbom mundurowym pełniącym służbę na granicy - mówi Kosicki. - Jako samorząd województwa na ile mogliśmy, wspieraliśmy wszelkie przejawy życzliwości mieszkańców Podlaskiego wobec obrońców granic. To m.in. akcja „Tydzień Munduru” zorganizowana przy wsparciu Książnicy Podlaskiej. W ramach tego działania zachęciliśmy najmłodszych mieszkańców województwa podlaskiego do narysowania laurek, pocztówek i rysunków wyrażających wsparcie i wdzięczność służbom mundurowym. Szczególnie pamiętaliśmy o żołnierzach przy świętach - przekazując tuż przed Wielkanocą kilkaset paczek żywnościowych.

Uroczysta gala "Giganci Polska Press", którą poprowadzili Anna Popek i Michał Adamczyk, odbyła się w gmachu, w którym w okresie II Rzeczpospolitej mieściła się siedziba Banku Polskiego. Oprócz wielu dziennikarzy Polska Press Grupy wzięło w niej udział wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz państwowych, Sejmu, Senatu, strategicznych spółek państwowych, a także ambasady Ukrainy w Polsce.

Wyjątkowy wieczór uświetniły występy gwiazd polskiej sceny muzycznej: Krzysztofa Cugowskiego, Katarzyny Cerekwickiej i Zakopower. Na scenie nie zabrakło akcentu tak bardzo wiążącego się z mijającym rokiem. Zespół Taraka zaprezentował utwór "Podaj rękę Ukrainie", który stał się symbolem bohaterskiej walki Ukraińców o wolność.
Nagrody "Giganci Polska Press" wręczone. Oto siedmiu wspaniałych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny