GIF: Popularny syrop dla dzieci Ibufen FORTE wycofany z aptek. Stężenie ibuprofenu niewłaściwe. Ibufen to syrop na gorączkę dla dzieci

Zaktualizowano 
Ibufen dla dzieci FORTE wycofany z aptek decyzją GIF. Trwa akcja w szpitalach. Ibufen to popularny lek dla dzieci
Ibufen dla dzieci FORTE ma być wycofany decyzją Głównego Inspektora Farmaceytycznego. 10 września 2019 roku Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję z rygorem natychmiastowej wykonalności o wycofaniu z aptek popularnego leku dla dzieci. Powodem jest wada jakościowa, a decyzja GIFu ma rygor natychmiastowej wykonalności. Podajemy, na czym polega wada jakościowa Ibufenu dla dzieci FORTE. Sprawdź numery seryjne oraz czy masz wadliwy lek w swoim domu?

Ibufen dla dzieci FORTE wycofany z aptek

Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym znika z aptek w całej Polsce. Powodem wycofania Ibufenu dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym jest wada jakościowa. GIF w swojej decyzji podaje, że we wszystkich lekach jednej z wypuszczonych serii występuje niewłaściwa zawartość ibuprofenu. Z tego powodu seria zostaje wycofana z całego kraju. Dokładnie chodzi o:

  • Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym (Ibuprofenum), 200 mg/5 ml, zawiesina doustna:
  • numer seryjny: 031118,
  • termin ważności: 11.2020.

Leki wycofane z aptek SIERPIEŃ 2019: Serie i daty ważności l...

Nie przegapcie

Ibufen dla dzieci FORTE – jak działa?

Ibufen dla dzieci FORTE jest lekiem przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Ulotka informuje, że lek należy zażywać w następujących przypadkach:

  • gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych),
  • bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym da umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Dawkowanie leku różni się w zależności od wieku chorego. Ibufen dla dzieci Forte można stosować już od 1. roku życia.

Zobaczcie koniecznie

Czym jest Ibufen

Skład: 5ml zawiesiny zawiera: substancję czynną: 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E422), sodu benzoesan (E211), maltitol ciekły (E965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E954), sodu chlorek, aromat malinowy, woda oczyszczona.

Działanie: przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne.

Przeciwwskazania dla stosowania Ibufenu:

  1. nadwrażliwość na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  2. u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej;
  3. choroba wrzodowa, krwawienie z żołądka i/lub dwunastnicy;
  4. ciężka niewydolność wątroby;
  5. ciężka niewydolność nerek;
  6. ciężka niewydolność serca;
  7. osoby przyjmujące jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
  8. u pacjentów, z krwawieniem z naczyń mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem;
  9. u pacjentów ze skazą krwotoczną lub z niewyjaśnionymi zaburzeniami układu krwiotwórczego;
  10. ciężkie odwodnienie (wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów);
  11. III trymestr ciąży;
  12. niemowlęta o wadze poniżej 5kg.

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Materiał oryginalny: GIF: Popularny syrop dla dzieci Ibufen FORTE wycofany z aptek. Stężenie ibuprofenu niewłaściwe. Ibufen to syrop na gorączkę dla dzieci - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 5

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

B
Beata

Te przeziębienia u dzieci są najgorsze. Ale można sobie z nimi radzić Np. aspirator to świetny wynalazek. Dostałam od koleżanki na Baby Shower aspirator od Haxe i świetnie mi służy, fajnie odprowadza katarek i jest łatwy w użyciu.

G
Gość
12 września, 15:43, Gość:

Niewłaściwe stężenie to znaczy za dużo czy za mało..?

13 września, 8:02, Gość:

To podobno tajemnica handlowa! Moje dziecko przyjęło pół butelki leku !!!

14 września, 08:06, Gość:

Moje dziecko również przyjęło większość butelki, szkoda że nie napisali o ewentualnych skutkach ubocznych. Można gdzieś otrzymać informację?

Wszystko jest w porządku to tylko gierki koncernów farmaceutycznych a wy durnie dajecie się nabrać.Dlugo wszystko było ok aż tu nagle nie jest. Wprowadzą coś nowego bo ten słabo się sprzedaje.tyle w temacie

G
Gość
12 września, 15:43, Gość:

Niewłaściwe stężenie to znaczy za dużo czy za mało..?

13 września, 8:02, Gość:

To podobno tajemnica handlowa! Moje dziecko przyjęło pół butelki leku !!!

Moje dziecko również przyjęło większość butelki, szkoda że nie napisali o ewentualnych skutkach ubocznych. Można gdzieś otrzymać informację?

G
Gość
12 września, 15:43, Gość:

Niewłaściwe stężenie to znaczy za dużo czy za mało..?

To podobno tajemnica handlowa! Moje dziecko przyjęło pół butelki leku !!!

G
Gość

Niewłaściwe stężenie to znaczy za dużo czy za mało..?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3