Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Giełda/Catalyst. Bank spółdzielczy z Zabłudowa - debiut na parkiecie.

Maryla Pawlak-Żalikowska [email protected] Fot. GPW
Ze statuetkami upamiętniającymi debiut giełdowy: (od lewej) Krzysztof Szostak, prezes Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Zabłudowie, Kazimierz Grabczuk, prezes BS w Piasecznie i Andrzej Szwejkowski, prezes PBS w Ciechanowie.
Ze statuetkami upamiętniającymi debiut giełdowy: (od lewej) Krzysztof Szostak, prezes Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Zabłudowie, Kazimierz Grabczuk, prezes BS w Piasecznie i Andrzej Szwejkowski, prezes PBS w Ciechanowie.
Bardzo się cieszę, że mamy nowe możliwości rozwoju i że w gronie tych banków, korzystających z najnowoczesniejszych narzędzi finansowych, jest mój bank - mówił dziś w Warszawie Krzysztof Szostak, prezes Podlasko-Mazurskiego Banku Spółdzielczego w Zabłudowie. To już drugi (po Spółdzielczym Banku Rozwoju z Szepietowa) podlaski bank spółdzielczy, który zdecydował się na debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zabłudowski bank wszedł na rynek obligacji Catalyst w towarzystwie Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie i Bank Spółdzielczego w Piasecznie.

Przypomnijmy, że równo trzy miesiące temu - 28 lipca br. - na Catalyst zadebiutowało pierwszych pięć banków spółdzielczych: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej, Orzesko Knurowski Bank Spółdzielczy w Knurowie, Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku oraz Spółdzielczy Bank Rozwoju w Szepietowie. Otworzyły one drogę spółdzielczości na parkiet.

Jan Kuźma, prezes Domu Maklerskiego Banku Polskiej Spółdzielczości, wprowadzającego te właśnie podmioty na parkiet, podkreślał, że DM stara się działać tak dynamicznie, jak dynamicznie zmienia się sektor spółdzielczy. Gratulował też inwestorom, którzy mieli odwagę zainwestować w nowe produkty na rynku i wyraził nadzieję, że uzyskają oni satysfakcjonującą stopę zwrotu z tych inwestycji.

Prezentując zabłudowski bank, Krzysztof Szostak przypomniał nie tylko, że bank ma za sobą 84 lat istnienia. Prezes podkreślił też, że od roku 2000 jego instytucja zaczęła ekspansję na rynku białostockim, a w 2006 roku do swojej nazwy dołączył przymiotnik "mazurski"ze względu na dynamiczny rozwój właśnie w tym regionie.

Krzysztof Szostak podkreślał, że jego firma wyemitowała obligacje i wprowadziła je na giełdę dla zdobycia funduszy na dalszy rozwój: Bo nowoczesnośc to dziś nie tylko wymóg klientow, ale i konkurencji banków komercyjnych, do których spóldzielczość powinna zmniejszać dystans by w pełni odpowiedzieć na potrzeby przede wszystkim środowisk wiejskich.

- Dla tego własnie środowiska powinniśmy być oczywistym wyborem - mówił prezes Szostak w Warszawie.

Informacje
o debiutujących obligacjach i emitentach:

1. Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie - 10.000 obligacji dziesięcioletnich serii BSC0620 o łącznej wartości 10 mln zł,
2. Bank Spółdzielczy w Piasecznie - 5.000 obligacji dziesięcioletnich serii BSP0620 o łącznej wartości 5 mln zł,
3. Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie – 5.000 czternastoletnich obligacji serii BPM0624 o łącznej wartości 5 mln zł

Oprocentowanie obligacji jest zmienne oparte na półrocznej stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 3 punktów procentowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny