MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie są burze w Polsce 28.05.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Łukasz Kaczanowski
Śledzimy popularne profile na Facebooku, które dotyczą burz i wyładowań atmosferycznych w Polsce. Gdzie jest burza? Sprawdzaj razem z nami aktualną sytuację pogodową w naszym kraju. W ten sposób będziesz na bieżąco z tego typu informacjami i będziesz wiedzieć, gdzie można spodziewać się grzmotów.

Gdzie jest burza w Polsce? Warto to wiedzieć, ponieważ to zjawisko atmosferyczne jest gwałtowne i może wyrządzić wiele szkód. Sprawdzaj z nami najnowsze informacje z Facebooka, które dotyczą burzowej pogody w Polsce. Możesz w ten sposób dowiedzieć się, czy takiej pogody można spodziewać się w twojej okolicy.

Najnowsze informacje o burzach w Polsce

13:23 Cały czas grzmi na północy regionu, a dokładnie w okolicy Kłobucka. Niestety cały czas występują intensywne opady deszczu, które mogą powodować lokalne podtopienia.


⚡Coraz więcej burz nad Polską, rozpoczynamy zatem naszą nowcastingową relację live! Pierwsze burze pojawiły się w okolicach Częstochowy, Oławy, Twardogóry, Śremu czy w Poznaniu i Dźwirzynie. ⛈ Już teraz generują one intensywne opady deszczu, lokalnie gradu. Ze względu na niewielką prędkość poruszania się burz, mogą pojawiać się zalania i podtopienia. To właśnie opady, podobnie jak w poprzednich dniach będą największym zagrożeniem w ciągu dzisiejszego dnia. Może się pojawić także silny wiatr. Dajcie znać jak sytuacja, zwłaszcza jeśli znajdujecie się na trasie dzisiejszych burz. Niezmiennie czekamy na Wasze raporty pogodowe ze zdjęciami i filmami z terenu! 📲


Uwaga PILNE Nie wykluczamy w okolicy Poraja oraz Mstowa lokalnych podtopień


Na zegarach w całej Polsce mamy 12:23 a tak naprawdę już teraz obserwujemy pierwsze burze nad naszymi okolicami. Obecnie grzmi w okolicy Żarek w okolicach samego Mstowa. Spływają pierwsze informacje o lokalnych opadach gradu do 0,5 cm. W kolejnych godzinach spodziewamy się możliwych kolejnych burz. Czekamy na Wasze raporty.


Sytuacja burzowa 28.05.2024, godz. 12:10 W pasie od Górnego Śląska przez Opolszczyznę, Dolny Śląsk i Wielkopolskę obserwowany jest rozwój pierwszych komórek konwekcyjnych. Natężenie opadów wynosi obecnie około 5-10 mm/h, jednak intensywność opadów będzie szybko się zwiększać, po południu osiągając miejscami wartości 15-20 mm/10 min. Towarzyszące burzom porywy wiatru mogą osiągać około 80 km/h, miejscami również grad. Komórki burzowe przemieszczają się w kierunku północnym.


Prognoza burzowa na wtorek.** We wtorek w ciągu dnia, na obszarze zaznaczonym na mapie, jako (R), prognozujemy wystąpienie warunków do powstania słabych burz. Jeżeli burze się pojawią, należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu, które lokalnie mogą prowadzić do podtopień, silnego wiatru do 70 km/h, a także lokalnie gradu do 0,5-1 cm. Burze lokalnie mogą powodować straty! PAMIĘTAJ BURZA JEST ZJAWISKIEM LOKALNYM I NIE MUSI WYSTĄPIĆ BEZPOŚREDNIO NAD TWOJĄ LOKALIZACJĄ!


Powoli możemy zaobserwować na południe od naszego regionu, rozwój chmur konwekcyjnych, związany z nacierającym frontem oraz lokalnymi strefami zbieżności wiatru.


SILNE BURZE we wtorek. ULEWNY DESZCZ i możliwy grad. WIĘCEJ DESZCZU od czerwca. 150-250 l/m² w DE.

SILNE BURZE we wtorek. ULEWNY DESZCZ i możliwy grad. WIĘCEJ DESZCZU od czerwca. 150-250 l/m² w DE.


Gwałtowne ulewy w prognozach. Spadnie ponad 150 litrów wody. Deszcz zaleje drogi i budynki

https://dobrapogoda24.pl/artykul/gwaltowne-ulewy-w-prognozach-spadnie-ponad-150-litrow-wody-deszcz-zaleje-drogi-i-budynki Ulewy i burze obejmą kolejne regiony. Miejscami spowodują zalania i podtopienia w naszym regionie Europy


Prognoza burz na jutro 29.05 z ważnością od godziny 8:00 do 20:00, w formie opisowej i graficznej. Dodatkowo na noc 29/30.05 i dzień 30.05.2024 prognoza wyłącznie w postaci graficznej. Prognoza burzowa na dzień (środa) Ważność: od godz. 08:00 dnia 29.05.2024 do godz. 20:00 dnia 29.05.2024 Czas opracowania: 09:43 dnia 28.05.2024 W dniu jutrzejszym burze występować będą we wschodniej połowie kraju. Głównym zagrożeniem będą opady deszczu 20-30 mm, lokalnie 40 mm, miejscami również porywy wiatru do 65-70 km/h, a punktowo do 80 km/h, możliwy także opad gradu. Największe natężenie zjawisk związanych z burzami prognozowane jest w godzinach popołudniowych i wieczornych w pasie od Małopolski i Podkarpacia przez Mazowsze po Warmię i Mazury oraz zachodnią część Podlasia, gdzie konwekcja może być dodatkowo wspomagana przez zalegającą w tym obszarze strefę rozmywającego się pofalowanego frontu. #burzaalert #imgw #burze #prognoza ☝Ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne śledź na: https://meteo.imgw.pl/dyn/#osmet=true


ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie są burze w Polsce 28.05.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych - Portal i.pl

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny