MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gaudeamus na Politechnice Białostockiej. Rektor prof. Lech Dzienis po raz ostatni w swojej kadencji uroczyście rozpoczął nowy rok akademicki

Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
Na Politechnice Białostockiej uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki 2019/2020
Na Politechnice Białostockiej uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki 2019/2020 Magdalena Kuźmiuk
Trzykrotnym uderzeniem berłem prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej, rozpoczął nowy rok akademicki 2019/2020. Na 29 kierunkach, które uczelnia oferuje, kształcić się będzie ponad 7,5 tysiąca studentów, w tym 1850 na pierwszym roku studiów.

- Chciałbym życzyć wszystkim studentom sukcesów w zdobywaniu wiedzy oraz cenny umiejętności zawodowych. Pracownikom uczelni życzę niegasnącego zapału, zadowolenia z codziennej pracy. Uwierzcie w siebie i w swoje możliwości, a systematyczna praca niech ułatwi wam osiąganie kolejnych sukcesów naukowych i zawodowych. Apeluję do was również o wyrozumiałość i zrozumienie dla studentów i ich problemów. Abyście pamiętali o powiedzeniu: Każdy człowiek posiada zdolności, trzeba tylko pomóc mu je ujawnić - powiedział prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej.

W środę uczelnia uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. A rektor po raz ostatni w swojej upływającej już kadencji trzykrotnym uderzeniem berła go rozpoczął. Studia na politechnice rozpoczęło w tym roku 1850 studentów, przedstawicieli których prof. Lech Dzienis uroczyście powitał w gronie żaków. Wśród nich był m.in. Krystian Moczulski świeżo upieczony student architektury.

- Bardzo mi się podoba, zajęcia - jak do tej pory - były bardzo ciekawe. Planowanie, design nie jest dla mnie nowością, dobrze się w tym odnajduję - powiedział student. - Podoba mi się też to, że nasz wydział duży nacisk kładzie na naszą podlaską architekturę.

Politechnika Białostocka oficjalnie rozpoczęła nowy rok akademicki 2017-2018 (zdjęcia, wideo)

Podczas uroczystości odbyło się też uroczyste powitanie doktorantów. Uczelnia przywita również studentów z zagranicy, którzy wybrali Politechnikę Białostocką jako miejsce kontynuowania nauki. W tym roku jest ich aż 550.

W sumie w roku akademickim 2019/2020 na Politechnice Białostockiej na jej 29 kierunkach kształcić się będzie ponad 7,5 tysiąca studentów. W listopadzie uczelnia obchodzić będzie jubileusz 70-lecia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny